• 2014-04-14

Zwycięzcy Festiwalu Kontrapunkt 2014

12 kwietnia w Szczecinie zakończył się tegoroczny XLIX Przegląd Teatrów Małych Form Kontrapunkt 2014, w którym Grand Prix, czyli Główną Nagrodę Publiczności zdobył spektakl Chopin bez fortepianu w reżyserii Michała Zadary.

Przegląd Teatrów Małych Form Kontrapunkt 2014, logo (źródło: mat. prasowe)

Przegląd Teatrów Małych Form Kontrapunkt 2014, logo (źródło: mat. prasowe)

Jury w składzie: Magda Fertacz (przewodnicząca), Jon Refsdal Moe, Paweł Płoski i Paweł Wodziński, po obejrzeniu 10 spektakli konkursowych postanowiło jednomyślnie przyznać następujące nagrody:

  • Główną Nagrodę Jury ufundowaną ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla najlepszego spektaklu w wysokości 10 000 złotych dla twórców przedstawienia Caryca Katarzyna z Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach w reżyserii Wiktora Rubina, za odwagę mówienia głosem nie nabytym, ale autentycznym.
  • Nagrodę Magnolii – Nagrodę Miasta Szczecina w wysokości 8 000 złotych dla twórcy i wykonawcy spektaklu Projekt P- Ivo Dimcheva, za polityczną i społeczną niepoprawność, kwestionowanie uwarunkowań i ograniczeń osobistych i kulturowych.
  • Nagrodę im. Zygmunta Duczyńskiego dla Indywidualności Artystycznej Festiwalu, w wysokości 5 000 zł dla Tale Dolven, wykonawczyni spektaklu Exit, za poezję, precyzję i ciszę.
  • Nagrodę Promocyjną im. Kazimierza Krzanowskiego, w wysokości 4 000 zł dla Barbary Wysockiej i Michała Zadary za koncept i wykonanie spektaklu Chopin bez fortepianu oraz dla Grupy Artystycznej Centrala za podjęcie ryzyka produkcji tego spektaklu.

oraz trzy wyróżnienia po 2 500 złotych

  • Dla Jolanty Janiczak za tekst Caryca Katarzyna, za nieuleganie dysfunkcji, jaką jest pisanie sztuk łatwych i przyjemnych.
  • Dla Remigiusza Brzyka, Igi Słupskiej, Szymona Szewczyka za koncepcję wizualną spektaklu Był sobie Polak, Polak, Polak i diabeł.
  • Dla Całującej się Pary z Projektu P Ivo Dimcheva za niewinny gest wolności.

XLIX Przegląd Teatrów Małych Form Kontrapunkt 2014
7-13 kwietnia 2014 roku
Szczecin

Dodaj komentarz