• 2014-04-14

Łowca w kinach od 20 czerwca

Emocjonujące poszukiwania tygrysa tasmańskiego rozpoczną się w polskich kinach 20 czerwca. W roli głównej dwukrotnie nominowany do Oscara Willem Dafoe.

„Łowca”, reżyseria Daniel Nettheim (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Łowca”, reżyseria Daniel Nettheim (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Willem Dafoe, ostatnio ulubiony aktor kontrowersyjnego Larsa von Triera, chwyta za broń, jak za czasów fenomenalnej roli w Plutonie Olivera Stone’a, i wciela się w rolę najemnego myśliwego. Z ramienia firmy biotechnologicznej tropi tygrysa tasmańskiego, gatunku uznanego oficjalnie za wymarły, ostatnio widzianego na wolności w 1936 roku. Na jego drodze stanie Sam Neil, który po doświadczeniach z dwóch części Parku Jurajskiego, również bardzo dobrze radzi sobie w ekstremalnie niebezpiecznych warunkach przyrody.

Film był nominowany w niemal wszystkich 14 kategoriach do australijskich Oscarów za 2011 rok (w tym za film, scenariusz, reżyserię, rolę Dafoe, Neilla i O’Connor, a także za zdjęcia, muzykę, scenografię i kostiumy). Produkcją Łowcy zajęli się producenci głośnego Królestwa zwierząt z 2010 roku. Pasjonujący scenariusz filmu oparto na bestsellerze Julii Leigh, który – odkąd trafił na rynek w 1999 roku – zebrał szereg prestiżowych nagród po obu stronach Atlantyku (Betty Trask Award w Wielkiej Brytanii, New York Times Notable Book of the Year), a autorce przyniósł miano jednej z 21 najważniejszych pisarek XXI wieku, według tygodnika The Observer.

Łowca (The Hunter)
Reżyseria: Daniel Nettheim
Obsada: Willem Dafoe, Sam Neill, Francess O’Connor
Dystrybutor: Kino Świat
Data premiery w Polsce: 20 czerwca 2014 roku

Dodaj komentarz