Miami Blues – spotkanie z ilustratorką i tłumaczem

16 kwietnia w Starym Browarze w Poznaniu odbędzie się spotkanie z Olą Niepsuj oraz Robertem Sudółem – ilustratorką i tłumaczem powieści Charlesa Willeforda Miami Blues, opublikowanej przez wydawnictwo Mundin.

Ola Niepsuj, ilustracje (źródło: materiały prasowe)

Ola Niepsuj, ilustracje (źródło: materiały prasowe)

Miami Blues Charlesa Willeforda w przekładzie Roberta Sudóła i zilustrowany przez jedną z najzdolniejszych ilustratorek młodego pokolenia Olę Niepsuj, to nie tylko kryminał, ale szczególne wydarzenie wydawnicze, zapowiadające powrót do tradycji ilustrowania prozy dla dorosłych.

Miami Blues to pierwsze polskie wydanie kryminału Charlesa Willeforda, którego bohaterem jest pozbawiony sentymentów, podstarzały detektyw Hoke Moseley. Akcja Miami Blues rozgrywa się w stolicy Słonecznego Stanu lat 80. pełnego luksusowych hoteli, kubańskich gett i obskurnych przedmieść. W nieznośnym tropikalnym klimacie i dusznej atmosferze zdegenerowanego miasta jedynym sposobem komunikowania się jest przemoc, którą stosują chętnie przestępcy i stróże prawa.

Spotkanie z Olą Niepsuj i Robertem Sudółem to wydarzenie nie tylko dla fanów kryminału – będzie to również okazja do zapoznania się ze specyfiką pracy ilustratora i tłumacza, dzięki którym treść zyskuje nowy wymiar.

Spotkanie poprowadzi Maria Krześlak – krytyczka literacka, twórczyni autorskiego programu radiowego Poczytalni, właścicielka księgarni Bookowski w CK Zamek w Poznaniu.

Ola Niepsuj (ur. 1986) – graficzka i ilustratorka. Wykształcona zarówno w Polsce (Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi), jak i za granicą (Escola Superior de Artes e Design, Matosinhos oraz w Faculdade de Belas Artes, Porto). Fascynują ją zależności między grafiką analogową i cyfrową. Nie boi się zastosować w swoich pracach elementu zaskoczenia czy dwuznaczności, zawsze z dozą humoru. Jej rysunkowe opowieści i ilustracje można znaleźć w polskich i zagranicznych magazynach, m.in MaleMENPrzekrójWprost, amerykański Put a egg on it, włoski Pig Magazine, oraz w podręcznikach i publikacjach dla dzieci.

Robert Sudół (ur. 1965) – tłumacz literatury anglojęzycznej i piśmiennictwa buddyjskiego. Wielbiciel Franka Zappy. Przekładał twórczość między innymi Charlesa Bukowskiego, Trumana Capote, Henry’ego Millera,Thomasa Pynchona, Dona DeLillo, Cormaca McCarthy’ego i Lawrence’a Durrella,

Miami Blues – spotkanie z Olą Niepsuj i Robertem Sudółem
16 kwietnia 2014 roku, godz. 18.00
Stary Browar, ul. Półwiejska 42, Poznań
Siedziba Wydawnictwa Mundin

Dodaj komentarz