• 2014-04-12

Portrety Wiśniowego sadu

10 i 11 maja we wrocławskim Teatrze Pieśni Kozła odbędzie się premiera najnowszego spektaklu pt. Portrety Wiśniowego sadu, na podstawie dramatu Antoniego Czechowa Wiśniowy sad.

„Portrety Wiśniowego sadu" (źródło: mat. prasowe)

„Portrety Wiśniowego sadu" (źródło: mat. prasowe)

Portrety Wiśniowego sadu to opowieść o końcu pewnego świata. Jego rozpad oznacza utratę bezpieczeństwa, nie tylko w sensie materialnym, ale i duchowym, a wybudzeni z apatii bohaterowie nie potrafią pogodzić się z nieuniknionym. Tytułowy roztrwoniony Wiśniowy sad, symbol unicestwionych wartości, poetycko mitologizuje się w pamięci. We wspomnieniach dawny świat przeistacza się w nieosiągalną doskonałość. Reżyser snuje historię bohaterów za pomocą gestów, ruchu, tańca, na pierwszym planie pozostaje jednak zawsze muzyka. Kreuje relacje, definiuje zdarzenia i bohaterów, tworząc w połączeniu z liryką Osipa Mandelsztama i Anny Achmatowej wyszukane poematy muzyczne.

Portrety Wiśniowego sadu
Reżyseria: Grzegorz Bral
Muzyka: Guy Pearson, Maciej Rychły
Choreografia: Agata Makowska
Obsada: Anu Salonen, Dimitris Varkas, Emma Bonnici, Henry McGrath, Julianna Blodgood, Katarzyna Janekowicz, Katarzyna Timingeriu, Łukasz Wójcik, Paolo Garghentino, Rafał Habel
Premiera: 10 i 11 maja 2014 r., godz. 20.00
Kolejne pokazy: 13 i 14 maja 2014 r., godz. 19.00
ul. Purkyniego 1, Teatr Pieśni Kozła
Wrocław

Dodaj komentarz