• 2014-04-12

Off Plus Camera w Twoim mieście

Off Plus Camera wychodzi naprzeciw widzom całej Małopolski. Publiczność 12 miast województwa obejrzy 8 najciekawszych filmów festiwalu. Projekcje będą mieć miejsce od 2 do 11 maja.

„Off Plus Camera w Twoim mieście” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Off Plus Camera w Twoim mieście” (źródło: materiały prasowe organizatora)

W tegorocznym programie festiwalu znalazł się m.in. przywieziony z Sundance Blood Brother w reżyserii Steve’a Hoovera – wzruszająca opowieść o szukaniu swojego miejsca między USA a Indiami.

Dla wielbicieli dokumentu muzycznego z pewnością interesująca będzie, nagrodzona Oscarem za Najlepszy Pełnometrażowy Film Dokumentalny, produkcja O krok od sławy w reżyserii Morgana Neville’a. Archiwalne materiały przeplatane są z wywiadami z ikonami muzyki – Mickiem Jaggerem, Stevie Wonderem, Stingiem czy Bruce’em Springsteenem. Jakkolwiek głównymi bohaterami tej historii są artyści występujący w chórkach, pozostający w cieniu znanych i lubianych.

Nowojorski Bronx to kolejny filmowy przystanek Off Plus Camera. Michel Gondry w swoim To my, a to ja zgromadził całą galerię szkolnych osobowości. Hormony buzują, od emocji się kotłuje, a bohaterowie prześcigają się w kolejnych niewybrednych żartach.

Do Rio de Janeiro zabierze widzów Fellipe Barbosa. W swoim fabularnym debiucie Casa Grande boleśnie punktuje rasizm, społeczne nierówności i wiążący się z nimi problem dostępu do edukacji. Kolejny mocny punkt programu to Tom, czwarty film w dorobku jednego z najciekawszych reżyserów młodego pokolenia – Xaviera Dolana.

Kameralny melodramat 10.000 Km (Long Distance) Carlosa Marquesa-Marceta, War Story Marka Jacksona i Pelo Malo Mariany Rondon to kolejne filmowe propozycje, z którymi organizatorzy wychodzą poza festiwalowy Kraków.

Do projektu Off Plus Camera w Twoim mieście zostały zaproszone: Bochnia, Brzeszcze, Chrzanów, Dąbrowa Tarnowska, Kęty, Krynica-Zdrój, Limanowa, Oświęcim, Trzebinia, Tuchów i Wadowice. Wszystkie zaangażowane kina (w Krakowie takimi są Kijów. Centrum i Mikro) należą do Małopolskiej Sieci Kin Cyfrowych.

Off Plus Camera w Twoim mieście już po raz drugi towarzyszy Międzynarodowemu Festiwalowi Kina Niezależnego Off Plus Camera.

Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Off Plus Camera, projekt Off Plus Camera w Twoim mieście 
Projekcje będą odbywać się od 2 do 11 maja 2014 roku
Kraków oraz miasta towarzyszące

Dodaj komentarz