IV Konferencja Muzyczna Audioriver

12 kwietnia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie odbędzie się czwarta edycja Konferencji Muzycznej Audioriver.

Kamp! fot. Monika Kmita (źródło: materiały prasowe)

Kamp! fot. Monika Kmita (źródło: materiały prasowe)

Wydarzenie rozpocznie się debatą na temat kondycji zawodu VJ-a, czyli osoby odpowiedzialnej za wizualizacje w klubie. Zagraniczny gość dyskusji, Jem The Misfit, będzie dokładnie tydzień po pracy na największym na świecie halowym festiwalu muzyki elektronicznej, Time Warp, który od dwudziestu lat odbywa się w Niemczech. W minioną sobotę artystka tworzyła wizualizacje dla takich gwiazd, jak Richie Hawtin, Sven Väth, Dubfire i Ben Klock.

O 15.15 stery przejmie koordynator Akademii Menedżerów Muzycznych, Przemek Kubajewski, który wygłosi wykład na temat skutecznego docierania ze swoją twórczością do takich osób, jak dziennikarze, menedżerowie artystów, właściciele klubów czy zarządzający wytwórniami. Kiedy jest dobry moment, aby zacząć się komunikować z takimi osobami? Co trzeba wcześniej przygotować? Jakimi słowami zacząć maila czy rozmowę telefoniczną? To niektóre z pytań, na które prowadzący udzieli odpowiedzi.

Godzina 17.00 to początek debaty Czy techno to sztuka?, w której udział wezmą członkowie grup Jamal i Kamp!, organizator wrocławskiego Asymmetry Festival – Robert Chmielewski, Artur Rawicz oraz Krzysztof Pietraszewski z Krakowskiego Biura Festiwalowego. Ostatni element konferencji to warsztat Co sądzisz o mojej produkcji?, który odbędzie się w klubie Prozak 2.0. Warsztat jest zamknięty dla publiczności.

W nocy w klubie Prozak 2.0 wystąpi połowa duetu Tiefschwarz, odpowiedzialnego za wiele klubowych hitów i przeróbki takich gwiazd, jak Depeche Mode, Madonna, Missy Elliott i Kelis. Piętro wyżej rządzić będzie z kolei grupa Kamp!, czyli najsłynniejsi polscy przedstawicieli electro popu. Gwiazdy wieczoru wspierać będą doświadczeni i znani na polskiej scenie artyści: Leon z ramienia Audioriver, Luke Hiero i Pavlo z kolektywu Beachboys, rezydenci Prozaka 2.0 Meg i Discox oraz także związany z tym klubem duet Roger.Gest.

IV Konferencja Muzyczna Audioriver
12 kwietnia 2014 roku, godzina 13.30
Nowa Aula, Pawilon C
ul. Rakowicka 27, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Dodaj komentarz