• 2014-04-12

Ennio Morricone: Koncert Mistrza w Kraków Arenie

14 lutego 2015 roku w Krakowie zagra kompozytor Ennio Morricone, zdobywca tegorocznej nagrody Grammy, laureat Oskara oraz autor muzyki do ponad 500 filmów.

Ennio Morricone, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ennio Morricone, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ten jedyny w Polsce koncert odbędzie się w ramach światowej trasy koncertowej Maestro My Life in Music – World Tour, która wiedzie przez najsłynniejsze miasta europejskie, m.in.: Paryż, Londyn, Berlin, Wiedeń. Przedstawi on w Krakowie repertuar ze swoich największych dzieł w jego 50-letniej karierze. Towarzyszyć mu będzie 160-osobowa orkiestra symfoniczna z chórem polifonicznym.

Koncert możliwy jest dzięki współpracy Agencji Rozwoju Miasta z niemieckim promotorem – Concertbuero Zahlmann GmbH, który Kraków zdecydował się włączyć do światowej trasy koncertowej Mistrza. Będzie to już druga wizyta wielkiego kompozytora w naszym mieście.

Cieszy mnie fakt, że to kolejny światowej sławy artysta, który ogłasza swój koncert w Kraków Arenie. Jestem dumny tym bardziej, że Maestro Morricone, myśląc o grze w Polsce, ponownie wybrał Kraków, jako miejsce swojej artystycznej wizyty – mówi Jacek Majchrowski, Prezydent Miasta Krakowa.

Po wykonaniu swoich utworów w tak prestiżowych miejscach jak Royal Albert Hall w Londynie, Sali Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku, Wielkiej Sali Ludowej w Pekinie, starożytnym amfiteatrze Arena di Verona, Maestro Morricone poprowadzi swój koncert w Kraków Arenie.

Ennio Morricone, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ennio Morricone, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ennio Morricone – to najbardziej płodny kompozytor w historii muzyki filmowej. Swoje niezwykle zróżnicowane podejście artystyczne czerpie z muzyki klasycznej, jazzowej, elektronicznej, popu, rocka, awangardy i rdzennej muzyki włoskiej. Jest mistrzem wzmacniania atmosfery filmu, co osiąga wykorzystując w swojej muzyce zaskakujące rozwiązania dźwiękowe, osiągane za pomocą najróżniejszych instrumentów muzycznych. Kompozycje do westernów Sergio Leone były tworzone przy użyciu harfy, dysonansów harmonijki, flecików Piccolo, bombastycznych dźwięków organów kościelnych, grzmiących trąb, którym towarzyszyły upiorne refreny wokalne. Dzięki nim Mistrz stworzył niepowtarzalny klimat ballad dla rewolwerowców.

Koncert kompozytora Ennio Morricone
14 lutego 2014 roku, godz. 20.00
Kraków Arena

Dodaj komentarz