• 2014-04-12

Ben Frost: nowy album w maju

A U R O R A to tytuł nowej płyty Bena Frosta, której premiera odbędzie się 26 maja.

Ben Frost „A U R O R A" (źródło: mat. prasowe)

Ben Frost „A U R O R A" (źródło: mat. prasowe)

Będzie to piąty album w dorobku Frosta i pierwszy od czasu docenionej płyty By the Throat z 2009 roku. Nadchodzący album promuje seria filmów Trevora Tweetena i Richarda Mosse.

A U R O R A jest obdarta ze wszystkich ozdób, które znajdowały się na poprzednich płytach Frosta – nie usłyszymy tu gitar, pianina, instrumentów smyczkowych i naturalnej intymności. Proponuje za to nowy świat syntetycznych kształtów i zjawisk galaktycznych. Płyta została nagrana w składzie: Ben Frost, Greg Foxa (ex-Liturgy), Shahzad Ismaily i Thor Harris (SWANS). Materiał powstał w Demokratycznej Republice Konga, a zmiksował go w Reykjaviku Valgeir Sigurosson z Bedroom Community.

Na nadchodzącym albumie Ben Frost opowiada o przyszłości, gdzie zniszczone nocne kluby oświetlane są racami, a muzyka z systemów nagłośnieniowych zagłuszana jest przez silniki spalinowe, które napędzają te systemy.

Urodzony w 1980 roku w Melbourne Frost w 2005 roku przeniósł się do Reykjaviku i rozpoczął współpracę z Valgeirem Sigurossonem oraz Nico Muhlym, z którymi stworzył label/kolektyw pod nazwą Bedroom Community. W 2010 roku Ben Forst został wybrany przez Briana Eno do współpracy przy projekcie SOLARIS – w ciągu roku wraz z Sinfoniettą Cracovią stworzyli muzykę inspirowaną powieścią Stanisława Lema. Frost i Eno nadal działają wspólnie przy innych projektach.

Frost regularnie pracuje z innymi muzykami i artystami, przy produkcji albumów takich jak Swans The Seer, Colin Stetson New History Warfare i różnymi wydawnictwami Bedroom Community. Przygotowuje także muzykę do spektakli teatralnych, filmów i tworzy instalacje dźwiękowe. W 2013 zadebiutował jako reżyser oraz skomponował operę.

Album A U R O R A
Premiera: 26 maja 2014 roku
Wydawca: Mystic Production

Dodaj komentarz