• 2014-04-11

Kino w odcinkach na Off Plus Camera

Podczas krakowskiego festiwalu Off Plus Camera na wielkim ekranie można będzie obejrzeć popularne produkcje HBO oraz serialowe nowości.

„True detective” (źródło: materiały prasowe)

„True detective” (źródło: materiały prasowe)

Gra o tron, The Wire, Dziewczyny – bohaterów tych seriali nikomu nie trzeba przedstawiać. Ale dotąd nie pojawiali się na dużym ekranie, a już na pewno nie w tak rozbudowanej formie, jaką zaproponowali organizatorzy Off Plus Camera w sekcji HBO: Mały wielki ekran. Dzięki tej nowości widzów czeka prawie 50 godzin z klasyką gatunku, wyprodukowaną przez stację HBO, ale też z nowościami na polskim rynku, m.in. z irlandzkim Love/Hate. Wszystkie pokazy będą darmowe.

Paradoksalnie to właśnie w telewizji twórcy odnaleźli wolność artystyczną. Reżyserzy znani z niezależnych, niskobudżetowych produkcji coraz częściej angażowani są do serialowych projektów wielkich stacji. Przykładów nie trzeba szukać daleko. Azazel Jacobs, zwycięzca pierwszej edycji festiwalu Off Plus Camera, zrealizował niedawno komediowe Doll&Em. Sześć odcinków polska publiczność zobaczy w Krakowie premierowo.

Mamy nadzieję, że możliwość zobaczenia na dużym ekranie całych sezonów tych telewizyjnych zjawisk pozwoli widzom docenić ich rozmach i w pełni zanurzyć się w tym fascynującym świecie.

Ania Trzebiatowska, Dyrektor Artystyczna Off Plus Camera

Wybrane seriale odważnie opowiadają nie tylko o młodych/zagubionych (Dziewczyny czy Spojrzenia), ale też o korupcji politycznej i mafijnych porachunkach (The Wire, Love/Hate) oraz trudnej przyjaźni w show-biznesie (Doll&Em).

„Dziewczyny” (źródło: materiały prasowe)

„Dziewczyny” (źródło: materiały prasowe)

Off Plus Camera, sekcja HBO: Mały wielki ekran
Od 2 do 11 maja 2014 roku
Kraków

Dodaj komentarz