• 2014-04-11

Na pełnym morzu – premiera grupy Hańba

18 kwietnia Teatr Montownia w Warszawie wesprze kolejny spektakl w ramach projektu Montownia Bis. Tego dnia swój pomysł na Mrożka zaprezentuje tym razem grupa Hańba – kwartet krakowsko-łódzko-wrocławski.

„Na pełnym morzu", plakat (źródło: mat. prasowe)

„Na pełnym morzu", plakat (źródło: mat. prasowe)

Na pełnym morzu to absurdalny dramat o kondycji człowieka, umieszczonego przez tajemniczą siłę w sytuacji ekstremalnej i groteskowej. Przed trzema bohaterami pojawia się tragiczne i komiczne zarazem pytanie: Kogo mamy zjeść? Mały, Gruby i Średni to trzy skrajnie różne charaktery. Pozostawieni na tratwie, pozbawieni jedzenia, korzystając z argumentów politycznych, moralnych i historycznych próbują przekonać pozostałych bohaterów do konsumpcji swojego towarzysza. Pełna humoru i nieoczekiwanych zwrotów akcji historia trzech rozbitków, pozwala na chwilę zatopić się w nieograniczonym dowcipie Sławomira Mrożka.

Z jednej strony można powiedzieć, że nasze spotkanie było przypadkowe, z drugiej zaś można uznać, iż kryje się za tym wybuch czarnej dziury w galaktyce Andromedy – mówią o sobie twórcy. Od dłuższego czasu skłaniamy się ku temu, że druga opcja jest bliższa prawdy, ponieważ graniczy z cudem, że cztery tak skrajnie różne charaktery z tak specyficznymi oczekiwaniami wobec życia i teatru, były w stanie stworzyć jeden spektakl. Naszą grupą wstrząsały kataklizmy, huragany, zamiecie, burze wodne, aż stało się… Nasza mała, delikatna, drewniana tratwa jest gotowa rzucić wyzwanie Posejdonowi. HAŃBA wypływa na pełne morze!

Na pełnym morzu
Sławomir Mrożek
Obsada – Dawid Czupryński, Daniel Guzdek, Dawid Pokusa, Mateusz Trembaczowski
Premiera: 28 kwietnia 2014 r., g. 19.30,
Teatr Powszechny – Mała Scena, Warszawa

Dodaj komentarz