• 2014-04-11

Amatorologia Fair Play Crew

Tancerze z grupy Fair Play Crew wracają na deski Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Tym razem zaprezentują się w autorskim spektaklu Amatorolgia, którego premiera odbędzie się 12 kwietnia.

„Amatorologia", fot. Wojciech Blaszko (źródło: mat. prasowe)

„Amatorologia", fot. Wojciech Blaszko (źródło: mat. prasowe)

Fair Play Crew dzięki swojemu talentowi i determinacji mają dziś na koncie realizację prestiżowych projektów teatralnych i medialnych. Są zdobywcami wielu nagród za całokształt twórczości artystycznej. Założyli znaną w całej Polsce szkołę tańca Fair Play Dance Studio. Panowie przyczynili się do rozwoju tańca nie tylko w Białymstoku, ale także w całym kraju, rozsławiając przy tym swoje miasto, do tego stopnia, że Białystok został okrzyknięty polską stolicą tańca. Członkami grupy są: Cezary Kruk Krukowski, Wojciech Blacha Blaszko, Karol Niecikowski, Rafał Roofi Kamiński, Błażej Bzyga Górski oraz Marcin Rogalski. Grupa FPC to nie tylko tancerze i choreografowie, to także producenci spektakli teatralnych i musicali. Organizatorzy Fair Play Dance Camp – Worldwide Dance Event i Fair Play Dance Up Winter School. Grupa, w myśl idei Fair Play wielokrotnie pokazała swą wrażliwość na ludzkie losy, wspierając m.in. akcje charytatywne.

Po Morosophusie, Metropolish oraz gościnnym udziale w spektaklu Momo przyszedł czas na realizację kolejnego projektu na dużej scenie Teatru Dramatycznego. Amatorologia to ich najnowszy i najbardziej zwariowany projekt. Odpowiedzą w nim na nietypowe pytania dnia codziennego. Ich najnowsza produkcja to teatr ciała pełen zabawnych i wieloznacznych metafor. Jak sami zapewniają, po obejrzeniu Amatorologii już nic nie będzie takie, jak dawniej.

Sześciu performerów: Niecik, Roofi, Marcin, Bzyga, Kruk i Blacha porwą publiczność w szaloną przygodę, aby zbadać nieodkryte obszary ludzkiego umysłu. W krzywym zwierciadle ukażą jeden dzień z życia współczesnego człowieka, gdzie z pozoru zdawałoby się nieistotne chwile oraz konflikty międzyludzkie staną się kanwą do snucia groteskowej opowieści.

Amatorologia
Premiera: 12 i 13 kwietnia 2014 r., godz. 20.00
ul. Elektoralna 12, Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki
Białystok

Dodaj komentarz