• 2014-04-11

Tradycja i współczesność na 10. Brave Festival

Ogłoszone zostały kolejne szczegóły dotyczące nadchodzącej edycji Brave Festivalu. W tym roku potrwa on aż dwa tygodnie. Jego część filmowa będzie wyraźne oddzielona od występów na żywo.

Brave Festival, fot. Laurent Auxietre (źródło: materiały prasowe)

Brave Festival, fot. Laurent Auxietre (źródło: materiały prasowe)

Tegoroczny Brave Festival po raz pierwszy będzie wyraźnie podzielony na dwie części. Zacznie się 4 lipca od przeglądu filmowego, który będzie miał niezwykłe otwarcie. Jako pierwszy widzowie zobaczą niemy film z 1925 roku – The Light of Asia, któremu będzie towarzyszyła muzyka grana na żywo przez zespół Divana z Indii.

11 lipca rozpocznie się główna część imprezy. Na Brave Festival przyjadą artyści z całkiem różnych biegunów kultury. Można będzie zobaczyć przedstawicieli dawnych obrzędów, ale też współczesnych artystów czerpiących z tradycji. To pretekst do zorganizowania artystycznych konfrontacji, w czasie których artyści z różnych kultur zaimprowizują wspólny występ albo będą uczestniczyć w dyskusji o swojej twórczości.

W tym roku pod hasłem Święte ciało pokażemy różnorodność świata. Brave Festival jest jak smakowanie różnych potraw kulinarnych. Ale to wydarzenie stworzone z myślą nie o rozrywce, tylko prowokujące do refleksji – mówi Grzegorz Bral, dyrektor Brave Festival.

Tegoroczny festiwal będzie bogaty w warsztaty prowadzone przez zaproszonych artystów. Zajęcia będą skierowane zarówno do profesjonalistów, jak i amatorów oraz będą prowadzone niemal codziennie. Brave Festival od 10 lat przybliża polskiej widowni tradycje mało znane albo znajdujące się na zupełnym marginesie kulturalnego życia.

10. edycja Brave Festival
Od 4 do 17 lipca 2014 roku
Wrocław

Dodaj komentarz