• 2014-04-10

Moje słuchanie jest moim działaniem

13 kwietnia w Krakowie odbędą się warsztaty połączone z naborem do nowego projektu teatralnego organizowanego przez Teatr Eveil. Zajęcia przeznaczone są zarówno dla aktorów oraz dla tych, którzy nie mieli jeszcze doświadczeń z teatrem.

Warsztaty Teatru Eveil (źródło: mat. prasowe)

Warsztaty Teatru Eveil (źródło: mat. prasowe)

Jak stać się świadomym tego co czuję? Jak wykorzystać twórczo tę nową jakość?

Podczas warsztatów zgromadzeni dążyć będą do zniesienia ograniczających nawyków kulturowych, automatyzmów, poszukiwać będą wrażliwości swoich ciał. Wypracowanie w sobie uważności ciała pozwoli odnaleźć źródło ruchu, a poprzez oddanie się treningowi, możliwe stanie się poznanie nowych sposobów komunikacji i działania. Zaangażowani w projekt angażować będą zmysłową percepcję w relacji z samym sobą, partnerem oraz grupą.

Na sesje złożą się:

  • trening fizyczny – plastyka ruchu, dynamika-impuls, rytmika i akrobatyka aktora
  • trening wokalny – techniki oddychania i emisji głosu, rezonatory fizyczne, ćwiczenia wokalne
  • praca z tekstem – relacja głos-ruch-przestrzeń

Prowadzący: Dariusz Christophe Szymor – francusko-polski aktor i reżyser teatralny, absolwent CNSAD (Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna w Paryżu). Współpracował z wieloma wybitnym aktorami i reżyserami (Andrzej Seweryn, Matthias Langhoff, Murielle Mayette). Doświadczenia z teatrem fizycznym zdobył pracując, przez ostatnie 6 lat, w międzynarodowym zespole Bred In The Bone, realizujacym spektakle i prowadzącym warsztaty teatralne w całej Europie (Instytut Grotowskiego we Wrocławiu, Théâtre de Ménilmontant w Paryżu, Rosebruford College w Londynie). Jest reżyserem pierwszego spektaklu Teatru Eveil Przebudzenie Wiosny według tekstu Franka Wedekinda na Scenie 21 Teatru Nowego. Czerpie z doświadczeń zdobytych w teatrze dramatycznym i fizycznym, które łączy w nową jakość sceniczną.

Warsztaty:
13 kwietnia 2014 r., godz. 15.00 – 18.00
ul. Gazowa, Scena 21 Teatru Nowego
Kraków
wstęp bezpłatny
Konieczne: wygodne ubranie, mały ręcznik oraz butelka wody

Dodaj komentarz