• 2014-04-10

Niebo istnieje… naprawdę

16 kwietnia odbędzie się polska premiera filmu Niebo istnieje… naprawdę ekranizowanego na podstawie książki autorstwa Todda Burpo i Lynn Vincent.

„Niebo istnieje... naprawdę" (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Niebo istnieje... naprawdę" (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zrealizowany na podstawie bestsellerowej powieści film Niebo istnieje… naprawdę opowiada prawdziwą historię, która stała się inspiracją dla milionów ludzi na całym świcie. To historia chłopca, który będąc na granicy życia i śmierci doświadczył bliskości Boga oraz tych, którzy już odeszli. To również opowieść o szukaniu przez ojca odwagi, aby uwierzyć w świadectwo chłopca i podzielić się z innymi tą dobrą nowiną.

W 2010 roku historią Coltona Burpo żyła niemalże cała Ameryka. Na rynku pojawiła się najpierw książka nieznanych autorów, która rekomendowana sobie nawzajem przez czytelników trafiła w końcu na pierwsze miejsce listy bestsellerów New York Timesa. Co sprawiło, że napisana przez Todda Burpo i Lynn Vincent opowieść przetłumaczona została na 35 języków i sprzedała się w milionach egzemplarzy na całym świecie, dając początek licznym dyskusjom na temat natury życia, śmierci, wiary i wieczności? Prawdopodobnie prawdziwość i szczerość opowieści, w której małemu chłopcu dane jest doświadczyć rzeczy dla przeciętnego człowieka niewyobrażalnych oraz postawa rodziców, szczególnie Todda Burpo  ojca, w obliczu wątpliwości związanych z wiarą i podejścia do zjawisk, których nie da się zbadać szkiełkiem i okiem. To właśnie doświadczenie Todda – od postawy zwątpienia i niewiary po odwagę stawienia czoła własnym rozterkom oraz osobom kwestionującym prawdziwość przeżyć Coltona –  zaintrygowało twórców filmu, którzy postanowili dokonać filmowej adaptacji książki. Dostrzegli w niej historię, w której prawie każdy może znaleźć lustrzane odbicie swoich własnych przemyśleń na temat życia, jego sensu, śmierci i wieczności, znajdując przy tym odwagę do stawiania pytań i szukania odpowiedzi.

Najnowszą produkcję Niebo istnieje … naprawdę wyreżyserowana jest przez Randalla Wallace’a, nominowanego do Oscara za scenariusz do filmu Braveheart – Waleczne serce. Tym razem Wallace napisał scenariusz wspólnie z Christopherem Parkerem, na podstawie książki autorstwa Todda Burpo i Lynn Vincent.  W roli producentów filmu wystąpili Joe Roth i T.D. Jakes, a producentów wykonawczych Sue Baden-Powell, Sam Mercer i Derrick Williams.  W obsadzie filmu, obok grających główne role Kinneara, Reilly i Coruma znaleźli się również nagrodzona Emmy aktorka Margo Martindale i nominowany do Oscara Haden Church.

W ekipie twórców filmu znaleźli się: nagrodzony Oscarem operator Dean Semler ACS, scenograf Arv Greywal, dwukrotnie nagrodzony BAFTĄ montażysta John Wright A.C.E. oraz kostiumograf Michael T. Boyd.

Greg Kinnear (Todd Burpo) ma w swoim dorobku ciekawe role dużego i małego ekranu, docenione przez prestiżowe gremia filmowe, które przyznały mu m.in. nominację do Oscara oraz nagrodę Emmy.

Najnowsze zrealizowane przez aktora projekty filmowe to telewizyjny serial telewizji FOX Rake oraz sequel popularnej komedii z 2004 roku Anchorman: The Legend Continues.

Wcześniej w swojej karierze Kinnear wystąpił gościnnie w serialu ABC Modern Family, zagrał także rolę John F. Kennedy’ego w The Kennedys, za którą otrzymał nominację do nagród Emmy i SAG. W 2006 roku wszedł na ekrany obraz z udziałem aktora Mała Miss gorąco przyjęty przez widzów i krytykę Festiwalu Filmowego w Sundance. Film otrzymał również kilka nominacji do Oscara, a jego znakomita obsada uhonorowana została nagrodą Gildii Aktorów Filmowych.

Premiera filmu Niebo istnieje… naprawdę
Reżyseria: Randall Wallace
Dystrybucja: United International Pictures
W kinach od 16 kwietnia 2014 roku

Dodaj komentarz