• 2014-04-10

Monodram Novecento

12 kwietnia Teatr na Plaży w Sopocie zaprasza na gościnny spektakl, w wykonaniu Mateusza Olszewskiego – wspaniałą opowieść włoskiego pisarza Alessandro Baricco, o genialnym pianiście-samouku, przywoływana przez najbliższego przyjaciela – muzyka z okrętowego bandu.

„Novecento" (źródło: mat. prasowe)

„Novecento" (źródło: mat. prasowe)

Novecento nigdy nie zszedł ze statku, na tym statku się urodził i tu został. Przez dwadzieścia siedem lat nie postawił nogi na lądzie(…) Mówili też, że gra jakąś nieistniejącą muzykę…

W przestrzeni ograniczonej burtami statku znajdzie się miejsce dla pasji, muzyki, przyjaźni i marzeń. Odsłania się świat bohatera niezwykłego, którego talent muzyczny jest prawie magiczny. Co się jednak dzieje, gdy życie stawia przed nim swoje twarde wymagania? Czy podejmie on próbę zanurzenia się czy dalej będzie pływał po powierzchni, zarówno oceanu, jak i życia?

Spektakl zdobył uznanie na wielu festiwalach i przeglądach w całej Polsce, w tym m.in. na: 41. Wrocławskich Spotkaniach Teatralnych Jednego Aktora – Nagroda Bogusława Kierca i Lecha Śliwonika, Festiwalu Teatralnym WrzAWA – Grand Prix, Warmińskich Spotkaniach Teatrów Jednego Aktora Solo – Nagrodę Inywidualna Jury.

Novecento
12 kwietnia 2014 r., godz. 19.00
Aleja Franciszka Mamuszki 2, Teatr na Plaży
Sopot

Dodaj komentarz