Znów będzie przepięknie?

Warszawski Bar Studio i Centrum Architektury zapraszają 11 kwietnia o godzinie 18.00 na drugie spotkanie z cyklu Jeszcze będzie przepięknie pt. Nowe pomniki stare nawyki. Jak upamiętniać ludzi i wydarzenia w mieście?

Jeszcze będzie przepięknie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jeszcze będzie przepięknie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Temat zainicjuje Agnieszka Tarasiuk, która przedstawi różne formy upamiętniania w Polsce XX i XXIwieku.

W dyskusji wezmą udział: Agnieszka Tarasiuk (historyk sztuki, kuratorka w Muzeum Rzeźby w Królikarni), Wojciech Wagner (Naczelnik Wydziału Estetyki Przestrzeni Publicznej m.st.Warszawa, architekt), Justyna Wencel i Marcin Chomicki (artyści wizualni, autorzy m.in. wystawy Uwolnić pomniki), Kamila Sachnowska (wicedyrektorka Biura Edukacji Publicznej w Instytucie Pamięci Narodowej).

Prowadzenie: Agnieszka Obszańska – Polskie Radio Trójka

Celem cyklu spotkań z publicznością Jeszcze będzie przepięknie będzie uważne przyjrzenie się krajobrazowi współczesnego polskiego miasta. Organizatorzy zastanowią się, co najbardziej w mieście przeszkadza i co jest powodem przestrzennego chaosu, na który coraz częściej, śmielej i głośniej narzekamy. A także: co to jest mądra architektura i mądre myślenie o przestrzeni między budynkami? Co właściwie oznacza pojęcie ład przestrzenny?

Cykl kierowany jest do wszystkich mieszkańców Warszawy, którzy interesują się architekturą, funkcjonowaniem miasta, tym, jak ono wygląda i jak się rozwija. Ale szczególnie do tych, którzy nie uczestniczyli dotąd w specjalistycznych spotkaniach miejskich aktywistów czy znawców architektury, a którzy czują, że chcą wiedzieć więcej i mieć wpływ na swoje najbliższe otoczenie. Potrzebują tylko odpowiednich narzędzi: informacji, opinii, wiedzy, dostępu do autorytetów i możliwości zadawania pytań.

Organizator: barStudio
Pomysł cyklu: Agnieszka Jęksa

Jeszcze będzie przepięknie: Nowe pomniki stare nawyki. Jak upamiętniać ludzi i wydarzenia w mieście?
11 marca 2014 r., godz. 18.00
Bar Studio, Plac Defilad
Warszawa

Dodaj komentarz