• 2014-04-09

Gardzienicki Maraton Teatralny

11 i 12 oraz 25 i 26 kwietnia w nowych obiektach kompleksu pałacowo-parkowego w Gardzienicach odbędzie się Maraton Teatralny.

Gardzienicki Maraton Teatralny (źródło: materiały prasowe organizatora)

Gardzienicki Maraton Teatralny (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na początku Gardzienickiego Maratonu Teatralnego widzowie spotkają się na Zgromadzeniu Artystycznym z reżyserem, aktorami, muzykami, obejrzą krótkie zwiastuny spektakli repertuarowych (Oratorium Pytyjskie z muzyką Mikołaja Blajdy, Ifigenia w A…  wg Eurypidesa z muzyką Zygmunta Koniecznego, Ifigenia w T… wg Eurypidesa, Elektra wg Eurypidesa) oraz Sceny z Metamorfoz i podczas gorącej  debaty, podsycanej występami aktorów i reżysera, zagłosują za wyborem dwóch  wydarzeń, które ich zdaniem, powinny być zaprezentowane tego wieczoru.

Włodzimierz Staniewski, założyciel i reżyser Gardzienic, postanowił zaskoczyć swoich gości nową formułą Maratonu – to widzowie zdecydują jaką formę przybierze. Maratonowi towarzyszą wystawy w budynkach historycznych.

Teatr Staniewskiego to więcej niż widowisko, to właśnie sposób na nawiązanie kontaktu z widzami, którzy przestają być tylko widzami, lecz stają się uczestnikami. Podobnie jak to było w teatrze ateńskim V wieku p.n.e., kiedy publiczność brała po prostu udział w obchodach święta Dionizosa.

Prof. Włodzimierz Lengauer, Didaskalia

Gardzienicki Maraton Teatralny
11 i 12 kwietnia 2014 roku, godz. 19.30
25 i 26 kwietnia 2014 roku, godz. 19.30
Gardzienice

Dodaj komentarz