• 2014-04-09

Wieczór bułgarski w kinie Bodo

11 kwietnia o godzinie 19.00 kino Bodo w Łodzi oraz Bułgarski Instytut Kultury zapraszają na Bułgarski Wieczór Filmowy.

Viktoria Marinov (źródło: materiały prasowe)

Viktoria Marinov (źródło: materiały prasowe)

W trakcie wieczoru zaprezentowany zostanie film Andreya Chertova Niepogoda, zestaw krótkich filmów Viktorii Marinov oraz filmowy żart Zespołu Filmowego Skurcz pt. Bułgarski pościkk. Po projekcji można będzie spotkać się z reżyserem Andreyem Chertovem.

Wstęp na pokaz jest bezpłatny.

Program:

  • Niepogoda (2013), reż. Andrey Chertov, film dokumentalny, 78 min. Dokument muzyczny, którego głównymi bohaterami są bułgarski jazzman i poeta Ognyan Videv, płowdiwska bohema artystyczna oraz muzyka. Videv wyznaje w filmie swoją miłość do gitary, a także wspomina swoją przeszłość. Muzyka idealnie łączy się z obrazem i przenosi widzów w magiczny świat artysty.
  • Marzenie (2003), reż. Viktoria Marinov, film dokumentalny, 12 min. Film pokazuje, jakie marzenie może mieć każde dziecko.
  • Personal best (2005), reż. Viktoria Marinov, dramat, 22 min. Subtelny nastolatek bierze udział w obozie sportowym w celu przygotowania się do nadchodzących mistrzostw pływackich. Jest on zakochany w jednej z koleżanek, co nie pomaga w treningach.
  • Nieskończoność (2005), reż. Viktoria Marinov, film eksperymentalny, 8 min. Czy możliwe jest pokazanie i zobaczenie nieskończoności? A może możliwe jest po prostu poczucie jej. Film jest wizualną próbą jej złapania.
  • Bułgarski pościkk (2001), reż. Bartosz Walaszek, komedia, 49 min. Dwóch agentów bułgarskiego wywiadu przybywa do Warszawy z tajną misją. Mają za zadanie odzyskać mikrofilm zawierający materiały kompromitujące bułgarski wywiad. Muszą stawić czoła bliźniakowi syjamskiemu ambasadora, który jest zdrajcą. Niebezpieczeństwo czai się na każdym kroku.

Bułgarski Wieczór Filmowy w kinie Bodo
11 kwietnia 2014 roku, godzina 19.00
Kino Bodo
Łódź

1 komentarz do artykułu “Wieczór bułgarski w kinie Bodo”

  1. Więcej informacji na temat wydarzeń w kinie na stronie http://www.kinobodo.pl. Zapraszam

Dodaj komentarz