• 2014-04-09

Konkurs wielkanocny studia Se-ma-for

Od 8 do 21 kwietnia dzieci mogą zgłaszać prace na wielkanocny konkurs plastyczny zorganizowany przez łódzkie studio Se-ma-for.

„Parauszek i Przyjaciele” (źródło: materiały prasowe)

„Parauszek i Przyjaciele” (źródło: materiały prasowe)

Studio Se-ma-for zaprasza wszystkie dzieci na wielkanocną zabawę z bohaterami najnowszego serialu Parauszek i Przyjaciele. Ze względu na zbliżające się święta dzieci będą miały za zadanie wykonać w dowolnej technice pisanki zainspirowane bajką, za które Se-ma-for przewiduje atrakcyjne nagrody – m.in. indywidualną wycieczkę po oscarowym studiu i Se-ma-for Muzeum Animacji, spotkanie z twórcami oraz serialowe płyty i gadżety.

Do konkursu stanąć mogą wszystkie dzieci, bez ograniczeń wiekowych. Wystarczy wykonać pisankę – i nie musi być to pisanka zrobiona z użyciem prawdziwego jajka. Ponieważ fani Parauszka bywają bardzo młodzi, zadecydowano, że pisanka może być nawet wielkanocnym rysunkiem czy wyklejanką. Ważne, by zagościły na niej motywy serialowe.

Konkurs startuje 8 kwietnia. Aby wziąć w nim udział, należy wykonać pisankę, sfotografować ją, a zdjęcie wysłać na adres mailowy studia do końca drugiego dnia świąt – 21 kwietnia. Dzień później galeria nadesłanych prac zostanie opublikowana na fanpage’u serialu. Tam będzie można oddawać głosy do czwartku 24 kwietnia i wtedy też nastąpi ogłoszenie wyników. Osobną nagrodę przyzna jury złożone z twórców serialu.

Nagrodami w konkursie są m.in. indywidualna wycieczka po studiu Se-ma-for podczas trwania zdjęć do kolejnej serii Parauszka i Przyjaciół, ukazująca cały proces produkcji animacji poklatkowej – od momentu budowy lalek aż do finalnej gry na planie. Tę nagrodę przyzna jury ze Studia – m.in. Prezes i pomysłodawca serii Zbigniew Żmudzki, reżyser Krzysztof Brzozowski oraz kierownik produkcji Katarzyna Gromadzka.

Jak przyznaje producent serii, Adam Ptak – nagroda jest naprawdę niecodzienna:

Animacja lalkowa to wyjątkowo wrażliwa technika. Każda zmiana światła czy ingerencja w pracę animatorów może skutkować powtórką zdjęć. Dlatego też rzadko pokazujemy kulisy pracy serialu. Ale z przyjemnością pokażemy je po raz pierwszy dzieciom, które tak pokochały Parauszka. W końcu to dla nich tworzymy.

 

Konkurs Pisankowa zabawa
Przyjmowanie prac do 21 kwietnia 2014 roku
Ogłoszenie wyników: 24 kwietnia 2014 roku
Studio Se-ma-for w Łodzi

Dodaj komentarz