• 2014-04-09

Przygody Myszki w Centrum Sztuki WRO

13 kwietnia o godzinie 12.30 odbędzie się kolejny Niedzielny Poranek Filmowy w ramach cyklu Przedszkole Mediów w Centrum Sztuki WRO.

„Przygody Myszki” (źródło: materiały prasowe)

„Przygody Myszki” (źródło: materiały prasowe)

Zapowiada się kolejny Niedzielny Poranek Filmowy z niezwykle barwną klasyką polskiej animacji, czekającą w archiwum Studia Miniatur Filmowych na prezentację na dużym ekranie Centrum Sztuki WRO.

Dzielna Myszka, której niezwykłe wyprawy niektórzy widzowie Poranków Filmowych mieli już przyjemność poznać, znów nie może usiedzieć w miejscu. Czasem na jej drodze spod ziemi wygrzebie się złośliwy kret, niszczący pieczołowicie pielęgnowane grządki, albo podczas posiłku trzeba się posprzeczać z natrętną muchą. Czasem przyjaciółka potrzebuje pomocy, a czasem potrzebuje się jej samemu, szczególnie gdy na mysi ogonek dybie złośliwe kocisko.

Jednak dzięki swojemu sprytowi, mimo iż jest stworzeniem dość niepozornym, Myszka zawsze wychodzi ze spotykających ją sytuacji obronną łapką.

Przygody Myszki to serial animowany realizowany w latach 1976–1983 w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku Białej według pomysłu Władysława Nehrebeckiego.

Po projekcji, jak zawsze, na najmłodszych widzów czekają związane z filmami zabawy warsztatowe.

Program:

  • Myszka i kot
  • Awantura z kretem
  • Myszka i sowa
  • Myszka i mucha
„Przygody Myszki” (źródło: materiały prasowe)

„Przygody Myszki” (źródło: materiały prasowe)

Niedzielny Poranek Filmowy
13 kwietnia 2014 roku, godzina 12.30
Centrum Sztuki WRO
Wrocław

Dodaj komentarz