Ogólnopolski konkurs o Nagrodę Artystyczną Nowy Obraz / Nowe Spojrzenie 2014

Po ekspozycji wystawy konkursowej w Auli UAP, druga jej odsłona będzie mieć miejsce w Galerii BWA w Gorzowie Wielkopolskim. Wystawa trwać będzie od 11 kwietnia do 4 maja.

Konkurs „Nowy Obraz / Nowe Spojrzenie 2014” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Konkurs „Nowy Obraz / Nowe Spojrzenie 2014” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Nagroda Artystyczna Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu jest przyznawana od 2012 roku w drodze konkursu Nowy Obraz / Nowe Spojrzenie, organizowanego przez Wydział Malarstwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, adresowanego do studentów i absolwentów kierunku malarstwo państwowych uczelni artystycznych w Polsce. Jego ideą jest wspieranie i promowanie najlepszych studentów i absolwentów tych uczelni. Konkurs służy popularyzacji malarstwa jako jednego z najważniejszych mediów artystycznych, a także jako kierunku studiów.

20 marca ogłoszone zostały nazwiska laureatów. Nagrodę Artystyczną otrzymała Celina Kanunnikava. Nagrodę Miejskiego Ośrodka Sztuki w Gorzowie Wielkopolskim otrzymała Agata Kus.

Otwarcie wystawy konkursowej oraz rozdanie nagród odbyło się 21 marca w Auli Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Druga odsłona wystawy ma miejsce w Galerii BWA w Gorzowie Wielkopolskim.

Nagroda Artystyczna UAP Nowy Obraz / Nowe Spojrzenie
Wernisaż wystawy pokonkursowej odbędzie się 11 kwietnia 2014 roku, o godzinie 18.00
Wystawa trwać będzie od 11 kwietnia do 4 maja 2014 roku
Galeria BWA
Miejski Ośrodek Sztuki
ul. Pomorska 73
Gorzów Wielkopolski

Dodaj komentarz