• 2014-04-09

Jerzy Stuhr przewodniczącym jury Konkursu Głównego na Off Plus Camera

Profesor Jerzy Stuhr podczas 7. edycji krakowskiego Festiwalu Off Plus Camera będzie przewodniczącym jury Konkursu Głównego Wytyczanie drogi. Festiwal będzie trwać od 2 do 11 maja.

Profesor Jerzy Stuhr (źródło: materiały prasowe organizatora)

Profesor Jerzy Stuhr (źródło: materiały prasowe organizatora)

O zdobycie Krakowskiej Nagrody Filmowej, którą jest 100 000 USD, walczyć będzie w tym roku 12 filmów z całego świata. Dotychczas obrady międzynarodowego jury prowadzili Lech Majewski, Andrzej Żuławski, Jerzy Skolimowski i Zbigniew Preisner.

Jerzy Stuhr – tworzy i pracuje w Polsce i we Włoszech. Od 1998 roku jest członkiem Europejskiej Akademii Filmowej. Jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej wszechstronnych polskich aktorów teatralnych i filmowych, reżyserem teatralnym i filmowym, pedagogiem i profesorem w dziedzinie sztuk teatralnych. Zrealizował wiele niezapomnianych autorskich filmów m.in.: Spis cudzołożnic, Historie miłosne, Tydzień z życia mężczyzny, Korowód. Jesienią swoją premierę będzie miał jego najnowszy obraz Obywatel. Jerzy Stuhr ukończył polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim (1970) oraz Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie (1972), gdzie dwukrotnie był rektorem. Wykładał również na uczelniach we Włoszech, tamże grał i reżyserował Mrożka. W okresie studenckim był związany z krakowskim Teatrem STU, następnie ze Starym Teatrem, Teatrem Ludowym w Nowej Hucie, nieprzerwanie z Teatrem Telewizji, obecnie z warszawskim Teatrem Polonia. Jerzy Stuhr współpracował z takimi reżyserami, jak np. K.Swinarski, A.Wajda, J.Jarocki czy polskimi filmowymi, jak K.Kieślowski, F.Falk, A.Holland, J.Machulski, we Włoszech z H.Pinterem i G.Pampiglione, a w filmie dwukrotnie z reżyserem Nanni Moretti i ostatnio z Luca Manfredi.

7. edycja Festiwalu Off Plus Camera
Festiwal będzie się odbywać od 2 do 11 maja 2014 roku
Kraków

Dodaj komentarz