• 2014-04-08

Koncert Piotr Wojtasik Quartet

Piotr Wojtasik Quartet w obecnym składzie gra od dwóch lat i właśnie dokonał swego pierwszego nagrania płytowego. Koncert zaplanowany na 9 kwietnia w toruńskim Dworze Artusa będzie częścią trasy promującej album zatytułowany amazing twelve.

Piotr Wojtasik Quartet (źródło: mat. prasowe)

Piotr Wojtasik Quartet (źródło: mat. prasowe)

Piotr Wojtasik – lider i trębacz – jest muzykiem, który nie stojąc w kręgu najjaśniejszych reflektorów, emanuje dyskretnym blaskiem człowieka skupionego, potrafiącego znaleźć własną drogę i konsekwentnie nią podążać. Drogę, która prowadzi go nierzadko do muzyki, w której podejmuje trud zmierzenia się ze sprawami dla twórcy najważniejszymi, wykraczającymi daleko poza muzyczne kwalifikacje, odsuwającymi też na plan dalszy rodzaj jazzu, który gra na co dzień.

Piotr Wojtasik Quartet istnieje od sześciu lat. Zajmuje szczególne miejsce na muzycznej mapie polski. Niezwykłe brzmienie zespołu tworzą artystyczne osobowości wykonawców, ich indywidualne cechy, estetyka gry, program i rodzaj porozumienia pomiędzy nimi na scenie.

Stylistycznie zespół oscyluje pomiędzy neo-bopową tradycją jazzu okresu lat sześćdziesiątych, a elementami etno i free. Całość utrzymana jest w konwencji nowoczesnego mainstreamu w oparciu o kompozycje własne zespołu, ze szczególną rolą lidera. Kwartet niemal zawsze gra całkowicie akustycznie, a brak instrumentu harmonicznego nadaje jego muzyce wyjątkowe i oryginalne brzmienie.

Piotr Wojtasik Quartet w obecnym składzie gra od dwóch lat i właśnie dokonał swego pierwszego nagrania płytowego, a kwietniowy koncert w Dworze Artusa będzie częścią trasy promującej album zatytułowany amazing twelve.

Front-line kwartetu tworzą Piotr Wojtasik (trąbka) i znakomity węgierski saksofonista altowy Viktor Toth. Sekcja rytmiczna to czołowy polski kontrabasista Michał Miki Barański i legendarny perkusista amerykański John Bestch. Wieloletni współpracownik Steve’a Lacy, Archie Schepp’a czy Mal’a Woldrona.

Koncert Piotr Wojtasik Quartet
9 kwietnia 2014 r., godz. 19.00,
Rynek Staromiejski 6, Sala Wielka Dworu Artusa
Toruń

Dodaj komentarz