Pierwsze informacje na temat tegorocznej Nocy Kultury

Znane są pierwsze szczegóły tegorocznej edycji Nocy Kultury, która rozpocznie się 7 czerwca w Lublinie.

Noc Kultury w Lublinie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Noc Kultury w Lublinie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tegoroczna Noc Kultury jak zwykle będzie obfitowała w wydarzenia muzyczne. Jasnymi punktami na muzycznej mapie Nocy będą Lokale Nocy Kultury. W tym roku swoje przestrzenie udostępnią Caxmafe, Incognito, Między Słowami, Publika, Pub U Szewca, Rider’s Pub oraz Sielsko Anielsko. Większość zespołów zgłoszonych w otwartym naborze będzie można usłyszeć właśnie tam, mając szansę na posłuchanie dobrej muzyki w kameralnej atmosferze, mając artystów niemal na wyciągnięcie ręki.

Wszystkie zespoły, które pragną odrobiny sławy na wielkiej estradzie, organizator zaprasza do wzięcia udziału w Centralnej Bitwie Muzycznej. To nie tylko szansa na zagranie przed szeroką publicznością Nocy Kultury, ale również promocja medialna na antenie współorganizatora wydarzenia – Akademickiego Radia Centrum, profesjonalna realizacja audio i wideo, a także możliwość promocji swojego singla. Zgłoszenia organizator przyjmuje drogą mailową do dnia 8 kwietnia. Szczegółowe informacje na temat zgłoszeń i przebiegu Centralnej Bitwy Muzycznej można znaleźć w regulaminie wydarzenia.

Noc Kultury ma również propozycję dla tych, których artystyczny głód kieruje w stronę bardziej wysublimowanych działań muzycznych. W ubiegłym roku ogromną popularnością cieszyły się projekcje filmów z muzyką na żywo. W tym roku organizator proponuje realizację tego typu projektów na skwerze przy ul. Zamojskiej, niedaleko dawnej łaźni Łabędzkich. Dobór filmu oraz realizacji muzycznej pozostaje w gestii zgłaszających. Organizator czeka na mailowe propozycje do 11 kwietnia.

Do współpracy przy tworzeniu wydarzeń muzycznych zaproszono także dwójkę kuratorów, którzy stworzą program własnych stref muzycznych, angażując do współdziałania muzyków zarówno z Polski jak i z Lubelszczyzny. W przyjemny muzyczny klimat wprowadzi słuchaczy Junior Stress, natomiast za strefę alternative/jazz/klubową odpowiadać będzie Gaba Kulka. Szczegółowe informacje organizator opublikuje już wkrótce, jakkolwiek już teraz zachęca do zapoznania się z cyklem krótkich wywiadów przeprowadzonych z kuratorami.

Choć otwarty nabór projektów na tegoroczną edycję Nocy Kultury został zamknięty o północy 31 marca, to podobnie jak w ubiegłym roku, w programie pojawią się specjalne projekty które będą kolejnymi okazjami do współtworzenia tegorocznej edycji. Organizatorzy zachęcają do regularnego odwiedzania strony internetowej oraz fanpage’a na Facebooku, gdzie będą pojawiały się informacje o kolejnych wydarzeniach, do współtworzenia których organizatorzy zapraszają lubelskich artystów, animatorów kultury, a także mieszkańców.

Noc Kultury 2014
Noc z 7 na 8 czerwca 2014 roku
Lublin

Dodaj komentarz