• 2014-04-07

Small Army of Kazaki Giants w Teatrze Kana

12 kwietnia w Piwnicy Teatru Kana w Szczecinie odbędzie się koncert promujący nowo wydaną płytę z muzyką ze spektaklu Hotel Misery deLuxe w wykonaniu fińsko-amerykańskiego zespołu Small Army of Kazaki Giants.

„Small Army of Kazaki Giants" (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Small Army of Kazaki Giants" (źródło: materiały prasowe organizatora)

Small Army of Kazaki Giants to fińsko-amerykański projekt, który zawiązał się w Helsinkach w roku 2010 na potrzeby nagrań ścieżek dźwiękowych dla teatrów. Szybko odkryto jednak, że samplowanie na żywo pozwala nie tylko na improwizacje, ale także zapewnia pełne brzmienie zespołu, który bazuje na dwuosobowym układzie.

Kompozytor/multiinstrumentalista Mayim Alpert oraz perkusista Ville Niska tworzą mały zespół o wielkim brzmieniu. Pełni inspiracji oraz wpływów różnych gatunków muzycznych od jazzu do punku, przez muzykę bałkańską do heavy rocka, tworzymy muzykę, która łączy humor oraz fantazję z intensywnym tempem i wielowarstwowym podkładem melodycznym. Rogi, gitary, perkusja oraz wokal wyczarowują barwny pejzaż dźwiękowy.

Dzień później w Teatrze Kana będzie można zobaczyć spektakl Hotel Misery deLuxe – najnowszą koprodukcję Teatru Kana i Teatru Krepsko.

„Hotel Misery deLuxe", fot. Piotr Nykowski (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Hotel Misery deLuxe", fot. Piotr Nykowski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Witamy w sławnym niegdyś Hotelu Misery deLuxe, oferującym swym gościom unikalny widok na morze straconych nadziei, minionych miłości i radości. Każdy stworzony z pasją pokój wyposażono w telewizor, smutną klimatyzację i wesołą obsługę hotelową. Pokoje w hotelu urządzone zostały wyłącznie słodkimi łzami, śladami miłości i cieniami przelotnych związków. Naszym gościom gwarantujemy niezapomniany pobyt z dala od domu oraz doskonałą październikową pogodę, również w lipcu. Zapraszamy do rozkoszowania się pięciogwiazdkowym dramatem w dwugwiazdkowej cenie. W dni deszczowe atrakcyjne zniżki. Czekamy na Ciebie. Specjalność sezonu: utracona chwała i stałe zachmurzenie. Z serdecznymi pozdrowieniami – pracownicy hotelu.

Teatr Kana i Krepsko theatre group

Koncert zespołu  Small Army of Kazaki Giants
12 kwietnia 2014 roku, godz. 19.00
Teatr Kana
Szczecin

Spektakl Hotel Misery deLuxe
13 kwietnia 2014 roku, godz. 19.00
Teatr Kana
Szczecin

Dodaj komentarz