• 2014-04-07

Kazimiernikejszyn – festiwal muzyczny w Kazimierzu Dolnym

Od 11 do 13 lipca w Kazimierzu Dolnym potrwa pierwsza edycja festiwalu muzycznego Kazimiernikejszyn.

„Kazimiernikejszyn" (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Kazimiernikejszyn" (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kazimiernikejszyn to wydarzenie bez spinki, festiwal na 100%, rozrywka, pełen chill, frikowa aktywność i oczywiście muzyka. To przedsięwzięcie na styku wakacyjnej przygody, intensywnej imprezy, bycia z naturą, doskonałego koncertu, kalejdoskopu ciekawych ludzi i akcji prospołecznej.

Nad brzegiem Wisły będzie można spróbować imprezowych aktywności, wyciszyć się i poszaleć na wyłącznie energetycznych koncertach. Line up to m.in.: Łąki Łan, VooVoo i Trebunie Tutki, Lao Che, Dziady Kazimierskie, Gooral, Mitch&Mitch, Ifi Ude. Kazimiernikejszyn to wydarzenie muzyczne, które zdecydowanie odbiega formą od dotychczasowej oferty wakacyjnych festiwali.

Tak stworzyliśmy aktywności, żeby każdy fan intensywnej, wielobarwnej zabawy czuł się nasycony. Pomyśleliśmy również o kibicach piłki nożnej, w specjalnych strefach będzie można oglądać rozgrywki Pucharu Świata.

– Michał Niewęgłowski, organizator

Uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w pojechanych konkurencjach. Chociażby w bubble football, który niczym nie różni się od zwykłego footballu, poza drobnym faktem, jakim jest… strój zawodników. Gra się w specjalnych piłkach wypełnionych powietrzem, z których wystają jedynie nogi, więc ilość fikołków i przewrotek daje autentyczną frajdę. Poza tym Kazimierski Triathlon, czyli rowerowo-biegowy wyścig z ziemniakami czy kanioning – bieg na czas z przeszkodami. Są też nagrody w postaci BMX-ów dla uczestników rajdu 230 metrowym tunelem z lampą czołówką.

Organizatorzy Kazimiernikejszyn zaplanowali na czas festiwalu Strefę Bez Zasięgu. Będą w niej hamaki, leżaki, huśtawki, dostępna będzie też plaża nad przepiękną w tym miejscu Wisłą. W strefie będzie można spędzić czas z naturą (choć brzmi to tajemniczo) i co ciekawe – wyciszyć oraz relaksować się w specjalnie przygotowanych platformach na drzewach. Dodatkowo masażyści zadbają o komfort szczęśliwych posiadaczy Karnetów Petarda.

Kazimiernikejszyn
Od 11 do 13 lipca 2014 roku
Kazimierz Dolny

Dodaj komentarz