Dramat na swoim

14 kwietnia o godzinie 19.00 w siedzibie Instytutu Teatralnego w Warszawie odbędzie się spotkanie Dramat na swoim.

„Dramat na swoim” (źródło: materiały prasowe)

„Dramat na swoim” (źródło: materiały prasowe)

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Ośrodek Badań nad Polskim Dramatem Współczesnym, Wydawnictwo Instytutu Badań Literackich PAN serdecznie zapraszają na spotkanie Dramat na swoim poświęcone antologii Transformacja. Dramat polski po 1989 roku. t. II w wyborze i ze wstępem Jacka Kopcińskiego.

Trans/formacja. Dramat polski po 1989 roku. Tom II to antologia jedenastu sztuk współczesnych wybranych przez Jacka Kopcińskiego. Znalazły się w niej utwory dramatopisarzy młodego i średniego pokolenia: Magdy Fertacz, Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk, Doroty Masłowskiej, Zyty Rudzkiej, Mariusza Bielińskiego, Krzysztofa Bizia, Marka Pruchniewskiego, Andrzeja Stasiuka, Wojciecha Tomczyka, Michała Walczaka i Przemysława Wojcieszka. Najstarszy z dramatów prezentowanych w antologii to Porozmawiajmy o życiu i śmierci Bizia (2000), najnowszy – Popiełuszko Sikorskiej-Miszczuk (2012). Wspólnie tworzą one kanon nowej polskiej dramaturgii, która zaskakuje różnorodnością stylów, poetyk, tematów i światopoglądów. Wybór poprzedza obszerny esej Jacka Kopcińskiego Rodzina na swoim, w którym autor charakteryzuje ostatnią dekadę dramatopisarzy i interpretuje teksty prezentowane w antologii.

W spotkaniu wezmą udział autorzy sztuk: Magda Fertacz, Małgorzata Sikorska-Miszczuk, Zyta Rudzka, Marek Pruchniewski, Wojciech Tomczyk. Rozmowę z autorem antologii i dramatopisarzami poprowadzi Piotr Olkusz.

Spotkanie Dramat na swoim
14 kwietnia 2014 roku, godzina 19.00
Instytut Teatralny
ul. Jazdów 1
Warszawa

Dodaj komentarz