Setne urodziny Arnolda Mostowicza w Centrum Dialogu

6 i 8 kwietnia w Łodzi odbędą się obchody setnych urodzin Arnolda Mostowicza. W ich trakcie można będzie wziąć udział w spacerze śladami pisarza oraz spotkaniach, odczytach książek i pokazach filmów.

Arnold Mostowicz „Żółta gwiazda i czerwony krzyż” (źródło: materiały prasowe)

Arnold Mostowicz „Żółta gwiazda i czerwony krzyż” (źródło: materiały prasowe)

Centrum Dialogu im. Marka Edelmana i Fundacja Monumentum Iudaicum Lodzense organizują setne urodziny Arnolda Mostowicza – pisarza i dziennikarza, Honorowego Obywatela Łodzi. Z tej okazji Centrum Dialogu przygotowało nowe wydanie jego autobiograficznej książki Żółta gwiazda i czerwony krzyż.

Program:

6 kwietnia 2014

  • 15.00 Spacer szlakiem Arnolda Mostowicza, start: ul. Więckowskiego 26
  • 17.00 Urodziny Arnolda Mostowicza – spotkanie z przyjaciółmi i rodziną pisarza, czytanie książki, pokaz fragmentów filmów.

8 kwietnia 2014

  • 18.00 Pokaz filmu Fotoamator, reż. Dariusz Jabłoński.

Podczas wydarzenia będzie można kupić nowe wydanie książki Arnolda Mostowicza Żółta gwiazda i czerwony krzyż w promocyjnej cenie.

Arnold Mostowicz urodził się 6 kwietnia 1914 roku, był lekarzem w Litzmannstadt Getto, po wojnie był dziennikarzem, tłumaczem i popularyzatorem nauki. W 1998 roku odznaczono go tytułem Honorowego Obywatela Miasta Łodzi. W 1995 roku został prezydentem Fundacji Monumentum Iudaicum Lodzense. W Parku Ocalałych znajduje się aleja nazwana jego imieniem.

Arnold Mostowicz „Żółta gwiazda i czerwony krzyż”, ulotka (źródło: materiały prasowe)

Arnold Mostowicz „Żółta gwiazda i czerwony krzyż”, ulotka (źródło: materiały prasowe)

Obchody setnych urodzin Arnolda Mostowicza
6 i 8 kwietnia 2014 roku
Centrum Dialogu im. Marka Edelmana
Łódź

Dodaj komentarz