• 2014-04-05

Trzy polskie zespoły na jednej scenie w Klubie Bezsenność

6 kwietnia na scenie wrocławskiego klubu Bezsenność wystąpią Janek Samołyk, Szezlong oraz anTeny.

Janek Samołyk (źródło: materiały prasowe organizatora)

Janek Samołyk (źródło: materiały prasowe organizatora)

Janek Samołyk – to wrocławski wokalista i autor piosenek. Ma na koncie dwa bardzo dobrze przyjęte albumy wydane przez Polskie Radio. W ciągu ostatnich dwóch lat zagrał ponad sto koncertów w całej Polsce (m.in. z Myslovitz, Strachami na lachy i Tymonem Tymańskim), a jego piosenki (np. Codziennie i Problem z wiernością) zdobyły playlisty Trójki i innych rozgłośni radiowych. Aktualnie muzyk przygotowuje wraz z zespołem trzecią płytę. Koncert w Bezsenności to okazja by posłuchać przedpremierowo części nowego materiału.

Szezlong – powstał w Poznaniu na początku 2011 roku. Przełomowy okazał się być jednak rok 2012, kiedy zespół zagrał kilkanaście koncertów na terenie Polski, m.in. na festiwalu w Jarocinie czy jako support kanadyjskich Japandroids. Mimo licznych odniesień do amerykańskiej sceny niezależnej lat dziewięćdziesiątych, zespół nie poprzestaje na wpływach, tworząc własny, bardzo charakterystyczny styl. Koncert grupy będzie promować debiutancki album Learned helplessness, który spotkał się z entuzjastycznymi recenzjami w mediach.

Grupa anTeny – założona przez Bartosza Niedźwiedzia Matuszewskiego jest związana z gorzowską sceną alternatywną. Od początku działalności zespół łączy melodyjne, wpadające w ucho piosenki z odważną muzyką eksperymentalną, a także bardzo oryginalnymi tekstami lidera. Armia Drzew to w długogrający debiut grającego od 10 lat zespołu, który dotychczas wydał 4 EPki. Nowa płyta to eklektyczna zagadka pełna odniesień do elektronicznych i rockowych gatunków muzycznych.

Koncert: Janek Samołyk, Szezlong i anTeny
6 kwietnia 2014 roku
Klub Bezsenność
Wrocław

Dodaj komentarz