• 2014-04-04

Tides From Nebula & Obscure Sphinx

Tides From Nebula odwiedzą w najbliższy weekend, 4 i 5 kwietnia, Katowice, Kraków, Rzeszów oraz Bielsko-Białą. Grupa podczas wspólnej trasy po Polsce w towarzystwie Obscure Sphinx i Besides, będzie promować swój nowy album Eternal Movement.

Tides From Nebula (źródło: mat. prasowe)

Tides From Nebula (źródło: mat. prasowe)

Tides From Nebula to ewenement na polskiej scenie. Powstały w 2008 roku w stolicy kwartet Tides From Nebula osiągnął sporą popularność, pomimo tego, że nie tworzy piosenek, lecz kompozycje instrumentalne. Dźwiękami Adam Waleszyński (gitara), Maciej Karbowski (gitara, instrumenty klawiszowe), Przemek Węgłowski (gitara basowa) i Tomasz Stołowski (perkusja) potrafią jednak tak pięknie pisać historie dźwiękami, że zachwycili tym samego Zbigniewa Preisnera. Światowej sławy kompozytor muzyki filmowej pełnił rolę producenta drugiej płyty Tides From Nebula, Earthshine, i w jego studiu w Niepołomicach została ona nagrana. Preisner był też współkompozytorem materiału. Tides From Nebula podczas wspólnej trasy po Polsce z Obscure Sphinx, będzie promować krążek numer trzy, Eternal Movement, który ukazał się w 2013 roku i zebrał doskonałe recenzje.

Dzięki debiutowi Anaesthetic Inhalation Ritual Obscure Sphinx stali się wielką nadzieją mocnej muzyki utopionej w mrocznym, niepokojącym klimacie. Albumem numer dwa, Void Mother, warszawski kwintet Obscure Sphinx rzucił wszystkich na kolana. Trudno znaleźć podsumowanie polskich płyt z roku 2013, na którym nie ma tego wydawnictwa. Obscure Sphinx stworzył arcydzieło, po prostu. Z genialną, przykuwającą uwagę i zapadającą w pamięć okładką (laleczka z ćmą na oczach). Wokalistka Obscure Sphinx, Zosia Fraś, na scenie to prawdziwy wulkan emocji, a z pomocą kolegów doskonale potrafi zbudować nieprawdopodobną atmosferę.

Koncert Tides From Nebula (post rock, rock atmosferyczny) +
Obscure Sphinx (alternatywny metal)
Besides (post rock, alternatywa)
19.10 – 19.40 – Besides
20.00 – 21.00 – Obscure Sphinx
21.20 – … – Tides From Nebula
4 kwietnia 2014 roku, MegaClub, Katowice
5 kwietnia 2014 roku, Fabryka, Kraków

Dodaj komentarz