Sztuka na papierze i tkaninie – spotkanie dla dzieci w Kinie Praha

5 kwietnia o godzinie 10.30 Kino Praha zaprasza najmłodszych widzów wraz z opiekunami na spotkanie dla dzieci Sztuka na papierze i tkaninie.

„Sztuka na papierze i tkaninie”, plakat (źródło: materiały prasowe)

„Sztuka na papierze i tkaninie”, plakat (źródło: materiały prasowe)

W sobotę o godzinie 10.30 odbędzie się warsztat plastyczno-ekologiczny O kurczaki! połączony z pokazem bajek z cyklu Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie i Przygody Myszki. O godzinie 11.30 organizatorzy zapraszają na otwarcie wystawy Sztuka na papierze i tkaninie. Jak się tworzy młodą sztukę na Zaciszu?.

Świat widziany oczami małych artystów ma wiele barw. Tworzony jest z wykorzystaniem kredek, plasteliny, farb, wycinanek, gwaszu, akwareli, koralików i barwnych tkanin. Dzieci, przygotowując się do wystawy, wiele godzin spędziły w pracowniach poznając nowe techniki, prowadząc rozmowy z instruktorami i artystami, którzy prowadzili warsztaty w Domu Kultury Zacisze. Jedno ze spotkań poprowadził Alek Słon, absolwent ASP w Rzymie. Dzieci poddawały się metodom relaksacyjnym i uzewnętrzniały swoje emocje i uczucia. Nie zabrakło ćwiczeń i zabaw stymulujących twórczość, m.in. układania własnych bajek i tworzenia mini książek artystycznych. Warsztaty plastyczne i malarskie to systematyczna praca. Zajęcia rozwijają kreatywność dzieci, które wykorzystując swoją wyobraźnię i energię uczą się korzystać z dostępnych narzędzi i materiałów, aby tworzyć prace w różnych technikach. Warsztaty uczą rozmachu, ale też wytrwałości w dążeniu do celu.

Wernisaż uświetni koncert zespołu wokalnego Abrakadabra z Domu Kultury Zacisze. Zespół złożony jest z kilkanaściorga dzieci w wieku od 5 do 12 lat, które zaśpiewają piosenki o różnej tematyce, często oparte na bajkach. Zespół prowadzi Elżbieta Wrzosek.

Na wystawie zostaną pokazane prace pracowni DK Zacisze:

  • Bajkowa Sztuka Dziecka, instruktor: Lucyna Kraśkiewicz,
  • Gałgankowy Świat, instruktor: Dorota Koch,
  • Smyki w Krainie Plastyki, instruktor: Anna Podniesińska-Bartoszek,
  • Pracownia Rysunku i Malarstwa, instruktorzy: Mirosława Matuszewska, Bogusława Ołowska,
  • Wodą Malowane, instruktor: Ewa Teresa Ledzińska,
  • Teczka Plastyka, instruktor: Maria Kiesner.

Sztuka na papierze i tkaninie
5 kwietnia 2014 roku, godzina 10.30
Kino Praha w Warszawie

Dodaj komentarz