• 2014-04-04

Tajemniczy klient: Nowy spektakl Igora Gorzkowskiego

26 kwietnia w Teatrze Soho odbędzie się premiera spektaklu Tajemniczy klient w reżyserii Igora Gorzkowskiego. W roli głównej zobaczymy Sławomira Packa.

„Tajemniczy klient" (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Tajemniczy klient" (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dobry sprzedawca powinien być jak aktor w najlepszym teatrze – twierdzi Mary Portas, brytyjska gwiazda telewizyjna i guru handlu detalicznego. Podobnego zdania jest Wesoły (Sławomir Pacek), bohater spektaklu Tajemniczy klient Igora Gorzkowskiego. Mężczyzna specjalizuje się w testowaniu jakości obsługi w branży usługowo-handlowej. Rzadko się zdarza, aby Wesoły napotkał na swojej drodze równego sobie przeciwnika. Jego codzienność to kontakt ze znudzoną panią w sklepie obuwniczym, która nie ma zamiaru pomóc klientowi w wyciągnięciu pudełka z jego rozmiarem. Z doradcą bankowym pochłoniętym rozmową z kolegą, podczas gdy kolejka petentów przestępuje z nogi na nogę. Z instruktorem fitness, który nie zwraca uwagi na podopiecznych, bo w trakcie zajęć flirtuje z jedną z uczestniczek. Z fotografem, który zamiast zadbać o to żebyśmy ładnie wyszli na zdjęciu paraliżuje nas swoją arogancją.

W spektaklu Gorzkowskiego tajemniczy klient to człowiek z misją. Zdaniem Wesołego bycie zawodowym testerem to nie tylko praca ale także styl życia. Jednak cena jaką mężczyzna płaci za swoje przekonania bywa wysoka. Jego działania nie znajdują uznania w oczach społeczeństwa. Tajemniczy klient, nie rzadko nazywany tajniakiem, szpiclem albo mieszaczem, narażony jest na wyobcowanie i niezrozumienie. A przecież wykonuje swoją pracę za cenę wyrzeczenia się życia osobistego…

W spektaklu obok Sławomira Packa (Teatr Powszechny) zobaczymy Joannę Osydę (Teatr Powszechny), Annę Gajewską, Wiktora Korzeniewskiego i Bartosza Mazura.

Premiera spektaklu Tajemniczy klient
26 kwietnia 2014 roku
Teatr Soho
Warszawa

Dodaj komentarz