• 2014-04-04

Rosja z perspektywy historyka i dyplomaty

8 kwietnia w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie odbędzie się kolejny wykład z cyklu Dialog polsko-rosyjski. Dr Hieronim Grala wygłosi prelekcję pt. Moja Rosja.

„Moja Rosja” – plakat (źródło: materiały prasowe)

„Moja Rosja” – plakat (źródło: materiały prasowe)

Wykład Moja Rosja poświęcony będzie opowieści o kraju oglądanym z perspektywy historyka i polskiego dyplomaty, rezydującego przez dziewięć lat w obu rosyjskich stolicach. Dr Grala nawiąże również do licznych stereotypów, wciąż obecnych w świadomości obu narodów oraz żywotności wzajemnych uprzedzeń.

Wykład w języku polskim.

Hieronim Grala – historyk i dyplomata. Wykładowca Wydziału Artes Liberales Uniwersytetu Warszawskiego; honorowy profesor Moskiewskiej Akademii Ekonomiki i Prawa (MAEL).W latach 2000–2009 dyrektor Instytutów Polskich w Sankt-Petersburgu i Moskwie; I radca Ambasady RP w Federacji Rosyjskiej (2007–2009). Stypendysta Volkswagen-Stiftung (1997). Wykładał na czołowych wyższych uczelniach Moskwy (MGU, RGGU, MAEL) i Sankt-Petersburgu (SPbGU). Założyciel i wydawca serii Monumenta historica res gestas Europae orientalis illustrantia (Moskwa–Warszawa, dotychczas ukazało się 9 tomów). Członek Rady Redakcyjnej Studia Slavica et Balcanica Petropolitana. Specjalizuje się w historii Rusi i Państwa Moskiewskiego, ze szczególnym uwzględnieniem stosunków polsko-rosyjskich w XVI–XVII w. Autor 2 książek i ponad 100 artykułów opublikowanych w kraju i za granicą.

Cykl wykładów Dialog polsko-rosyjski w Międzynarodowym Centrum Kultury przygotowano z inicjatywy i we współpracy z Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia.

Dr Hieronim Grala Moja Rosja – wykład
8 kwietnia 2014 roku, godz. 18.00
Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie

Dodaj komentarz