Izabela Łęcka i Odyseusz na dworcu Wrocław Główny

6 kwietnia od 12.00 do 15.30 na dworcu Wrocław Główny będzie można spotkać postacie znane z książek. Wszystko to za sprawą gry miejskiej Cztery Wesela i Chochoł.

Dworzec Wrocław Główny (źródło: materiały prasowe)

Dworzec Wrocław Główny (źródło: materiały prasowe)

Gra miejska na dworcu jest podsumowaniem XII Dolnośląskich Spotkań Teatrów Młodzieżowych Chochoł 2014. Udział w niej może wziąć każdy, bez względu na wiek. Uczestnicy gry staną się agentami matrymonialnymi i specjalistami od spraw sercowych, którzy pomogą zagubionym zakochanym dostać się na ślubny kobierzec. Zanim jednak połączą ich w pary będą musieli wykonać szereg zadań, prowadzonych przez animatorów. Trzeba będzie między innymi nauczyć się zasad etykiety czy korzystając z mapy połączeń kolejowych, pomóc Odyseuszowi znaleźć drogę do domu. W trakcie zabawy uczestnicy zapoznają się z odrestaurowaną architekturą jednego z najpiękniejszych dworców Europy i poznają jego sekrety.

Możliwość spotkania w takim miejscu z wrocławianami w towarzystwie ciekawych postaci literackich to wyśmienity sposób na zakończenie tegorocznej edycji Chochoła.

– Arkadiusz Grzesiek, prezes Fundacji Sokrates

Wrocław Główny już po raz drugi jest terenem gry miejskiej. Pierwsza odbyła się w ubiegłym roku, w ramach Stacji Kino, czyli kulturalnego zakończenia przebudowy dworca.

Chęć udziału w grze należy zgłosić drogą mailową, przyjmowane są zgłoszenia drużyn liczących od dwóch do czterech osób. Liczba miejsc jest ograniczona. Osoby niepełnoletnie muszą znajdować się pod opieką osoby dorosłej.

Gra miejska Cztery Wesela i Chochoł
6 kwietnia 2014 roku, od godziny 12.00 do 15.30
Dworzec Wrocław Główny

Dodaj komentarz