• 2014-04-03

Skream w 1500m2

Jedna z najbardziej prominentnych postaci brytyjskiej sceny muzycznej Magnetic Man, jeden z pionierów dubstepu, który uchodzi za jednego z najbardziej znanych producentów w branży wystąpi 11 kwietnia w klubie 1500m2 w Warszawie.

Skream (źródło: mat. prasowe)

Skream (źródło: mat. prasowe)

Skream karierę zaczął jeszcze jako nastolatek pracując w muzycznym sklepie Big Apple Records, gdzie poznał niejakiego Hatcha czyli weterana tego gatunku. W 2006 roku wydał swój pierwszy album, Skream! w którym zebrał ponad osiemset utworów. Wśród nich znalazły się nagrania będące efektem współpracy z innym muzykiem spod szyldu Big Apple Records – Bengą. W roku 2007, wraz z Bengą i Artworkiem, założył zespół Magnetic Man, który zyskał dużą popularność w środowisku electro. Trzy lata później ukazała się druga długogrająca płyta Oliviera – Outside the Box. Jego muzyka pojawiła się także na kilku soundtrackach, m.in. do seriali Entourage i Misfits. Współpracował z wieloma wytwórniami i muzykami, na jego koncie znalazły się kooperacje m.in. z Chromeo, La Roux, Kelis, Miles Kane, czy Katy B.

W tej chwili Skream ma dwa albumy oraz całą masę singli i remixów z milionowymi liczbami odsłon wśród których warto wspomnieć chociażby Shot Yourself In The Foot Again, Filth czy Exotermic Reaction. Obecnej jego produkcje coraz coraz mocniej wymykają się z dubstepowych ram, czego efektem jest chociażby współpraca z housowe’ą wytwórnią Defected Recordings.

Koncert Skream
11 kwietnia 2014 r., godz. 22.00
ul. Solec 18/20, 1500m2 do wynajęcia
Warszawa

Dodaj komentarz