• 2014-04-03

Morskie opowieści – Przedszkole Mediów we WRO

6 kwietnia o 12.00 w Centrum Sztuki WRO odbędzie się kolejny Niedzielny Poranek Filmowy w ramach cyklu Przedszkole Mediów.

„Morskie opowieści” (źródło: materiały prasowe)

„Morskie opowieści” (źródło: materiały prasowe)

Pływał raz marynarz który żywił się wyłącznie pieprzem – brzmią pierwsze wersy jednej z najsłynniejszych żeglarskich pieśni. W morskie opowieści, zazwyczaj fantastyczne i przedziwne, można wierzyć lub nie, ale nie da się ich nie słuchać – i oglądać! – z wielkim zainteresowaniem, poddając się niepowtarzalnemu czarowi bezkresnej przygody.

Podczas najbliższego Poranka Filmowego organizatorzy zapraszają do WRO na spotkania z wielorybami, rekinami, piratami, poszukiwanie skarbów, na plaże złote i piaszczyste, rejsy ku bezkresnym horyzontom, w nieznane głębiny i nieodkryte lądy.

Przewodnikami będą słynny Kapitan Kliper (wraz z Gogo), sympatyczny pirat Szalony Roger (wraz z Kiwitem) oraz Kapitan Pyk-Pyk (o dwóch twarzach, czyli w dwóch odsłonach), z nieodłączną fajką snujący niesamowite historie. Dzieci poznają również Szprota – młodego majtka, adepta żeglarskiej sztuki, by przekonać się, że choć raz w życiu warto zarzucić worek na plecy i się zaokrętować.

Po projekcji, jak zawsze, na najmłodszych widzów czekają związane z filmami, autorskie zabawy warsztatowe. Tym razem zostały one przygotowane w ramach zajęć przez studentów Mediacji Sztuki wrocławskiej ASP.

Program:

  • Kapitan Kliper – Złoto na piasku
  • Kapitan Kliper – Na tropie skarbów
  • Kapitan Pyk-Pyk
  • Przygody Kapitana Pyk-Pyka
„Morskie opowieści” (źródło: materiały prasowe)

„Morskie opowieści” (źródło: materiały prasowe)

Niedzielny Poranek Filmowy – Przedszkole Mediów
6 kwietnia 2014 roku, godzina 12.30
Centrum Sztuki WRO
Widok 7
Wrocław

Dodaj komentarz