Ostatni przebój Richarda Rodgersa i Oscara Hammersteina II

W Gliwickim Teatrze Muzycznym można już oglądać spektakl Dźwięki muzyki do muzyki Richarda Rodgersa i tekstów Oscara Hammersteina II, najsłynniejszego autorskiego duetu w dziejach Broadwayu. Pokazy Dźwięków muzyki będą odbywać się do końca kwietnia.

„Dźwięki muzyki" (źródło: mat. prasowe)

„Dźwięki muzyki" (źródło: mat. prasowe)

Rok 1938. Maria jest nowicjuszką w zakonie w austriackim Tyrolu. Ponieważ jej niepokorna dusza nie poddaje się rygorom klasztornej reguły, matka przełożona znajduje jej zatrudnienie u kapitana Georga von Trappa. Maria ma być guwernantką jego osieroconych przez matkę siedmiorga dzieci. Szybko przełamuje lody i zdobywa serca podopiecznych – nie tylko dzięki wrodzonemu urokowi, ale również miłości do śpiewu. Między nią a kapitanem zawiązuje się uczucie. Tymczasem nad Austrią zbierają się chmury – kraj zostaje opanowany przez nazistów.

My Favorite Things, Do-Re-Mi, Sixteen Going on Seventeen, Climb Ev’ry Mointain – to nie tylko największe przeboje Dźwięków muzyki, to również jedne z najbardziej znanych musicalowych standardów, jakie wyszły spod rąk Rodgersa i Hammersteina. W 1965 roku na ekrany kin weszła filmowa wersja hitu, w której w głównych rolach wystąpili Julie Andrews i Christopher Plummer. Był to jeden z największych kinowych przebojów swoich czasów, który do dziś pozostaje jednym z najpopularniejszych filmów muzycznych w historii.

W Gliwickim Teatrze Muzycznym Dźwięki muzyki wyreżyseruje Maria Sartova, która w teatrze zrealizowała takie musicalowe przeboje, jak Hello, Dolly!, 42 ulica czy Ragtime. Pomoże jej w tym grono artystów: Wojciech Rodek jako kierownik muzyczny, Yves Collet jako scenograf, Tatiana Kwiatkowska jako kostiumograf oraz Jacek Badurek jako choreograf. Przedstawienie zrealizowano dzięki porozumieniu z R&H Theatricals Europe.

Muzyka: Richard Rodgers
Teksty piosenek: Oscar Hammerstein II
Libretto: Howard Lindsay i Russel Crouse
na podstawie książki „The Story of the Trapp Family Singers” Marii Augusty Trapp
Tłumaczenie: Andrzej Ozga
Reżyseria: Maria Sartova
Asystent reżysera: Katarzyna Wysłucha
Kierownictwo muzyczne: Wojciech Rodek
Scenografia i światła: Yves Collet
Współpraca scenograficzna: Federica Mugnai
Kostiumy: Tatiana Kwiatkowska
Choreografia: Jacek Badurek
Współpraca choreograficzna: Katarzyna Gruca
Projekcje: Dawid Kozłowski
Kierownik produkcji: Łukasz Mitka
Występują: Sylwia Bocian, Katarzyna Hołub, Jolanta Kremer, Ewa Łobaczewska, Anita Maszczyk, Jadwiga Postrożna, Agnieszka Przekupień, Ireneusz Miczka, Michał Musioł, Andrzej Skorupa, Wojciech Stolorz, Artur Święs, oraz chór, balet i orkiestra GTM pod dyrekcją Wojciecha Rodka

Dźwięki muzyki
Najbliższe pokazy: 3, 4, 5, 6, 8, 9, 10, 11, 12, 21 kwietnia 2014 roku
ul. Nowy Świat 55/57, Gliwicki Teatr Muzyczny
Gliwice

Dodaj komentarz