• 2014-04-02

Warsztaty gitarowe Leszka Cichońskiego w Krakowie

5 kwietnia fani gitary z Krakowa będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach w ramach ogólnopolskiego Desantu Gitarowego, które poprowadzi Leszek Cichoński – jeden z najwybitniejszych polskich gitarzystów i pomysłodawca słynnej wrocławskiej imprezy, Gitarowego Rekordu Guinnessa.

Leszek Cichoński, fot. Agata Władyczka (źródło: mat. prasowe)

Leszek Cichoński, fot. Agata Władyczka (źródło: mat. prasowe)

W Krakowie zdobywca tytułu Najlepszego Gitarzysty Bluesowego w plebiscycie Guitar Awards – Leszek Cichoński poprowadzi warsztaty gry na gitarze. Udział w zajęciach może wziąć każdy, kto chce się podszkolić pod okiem mistrza. W trakcie dwugodzinnego kursu uczestnicy wykonywać będą m.in. ćwiczenia rytmiczne, dowiedzą się więcej na temat artykulacji w bluesie i rocku, a przede wszystkim poznają utwory wykonywane 1 maja w czasie poświęconej Hendrixowi imprezie – Thanks Jimi Festival. W trakcie warsztatów Cichoński pokaże akordy do Hey Joe Jimiego Hendrixa i innych utworów, które 1 maja zagrają uczestnicy kultowego Gitarowego Rekordu Guinnessa na wrocławskim Rynku.

Warsztaty gitarowe Leszka Cichońskiego
5 kwietnia 2014 r., godz. 14.00
ul. Kamieńskiego 11, Empik Bonarka
Kraków

1 komentarz do artykułu “Warsztaty gitarowe Leszka Cichońskiego w Krakowie”

  1. Niestety spóźniłem się parę minut, nie zdążyłem zapamiętać wszystkich szczegółów szczegółowych dotyczących zagrań tabulatorowych, ale kilka piosenek, tak samo jak te najważniejsze, trudno wręcz jest zapomnieć. Zapisałem sobie akordy ostatniej i jeżeli potrafimy grać “wesołe” C,G,A,D i E to nadajemy się by przyłączyć się do zabawy i uczestniczyć w tworzeniu nie tylko muzycznych faktów plus historii. Historia magistra vitae est, let’s BBC, CNN, TV History, MTV, CBS, National Geographic, Travel Channel, 4 Fun TV i Rolling Stone.

Dodaj komentarz