• 2014-04-02

Szukając Vivian Maier – w kinach od 9 maja

Od 9 maja w polskich kinach wyświetlany będzie film Szukając Vivian Maier, opowiadający niewiarygodną, ale prawdziwą historię życia odkrytej pośmiertnie mistrzyni fotografii ulicznej.

©Vivian Maier/Maloof Collection (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

©Vivian Maier/Maloof Collection (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Szukając Vivian Maier, w reżyserii Johna Maloofa i Charliego Siskela, to historia wybitnie uzdolnionej, a zarazem bardzo tajemniczej kobiety, która skrywała przed światem swój wielki talent. Maier całe życie pracowała jako skromna niania, opiekując się dziećmi z zamożnych rodzin. Nikt nie zwracał uwagi na to, że każdego dnia, w każdej wolnej chwili, robiła setki zdjęć, których nigdy nikomu nie pokazała, a większości nawet nie wywołała. Nikt nie wiedział o jej życiowej pasji, dzięki której stała się znana na całym świecie.

Kilka lat temu, zaraz po śmierci Maier, przypadkowo odkryto kontener, w którym przechowywała swoje prace. Znaleziono w nim ponad 100 000 negatywów zawierających zdjęcia, których nikt wcześniej nie widział, a które wkrótce wywołały furorę na całym świecie. Vivian Maier z dnia na dzień została uznana za jedną z najważniejszych artystek XX wieku, a światowe galerie ustawiły się w kolejce, by pokazywać jej prace. Kim była kobieta, która nikomu nie zdradziła swojej pasji? Czy zdawała sobie sprawę ze swojego talentu? Jaką skrywała tajemnicę?

Dystrybutor zaprasza na przedpremierowe pokazy filmu w następujących kinach:

  • Warszawa, Kino Muranów, 9 kwietnia, godzina 18.00
  • Wrocław, Kino Nowe Horyzonty, 9 kwietnia, godzina 20.15
  • Kraków, Kino Pod Baranami, 9 kwietnia, godzina 20.45
  • Katowice, Kino Światowid, 9 kwietnia, godzina 18.30
  • Łódź, Kino Charlie, 9 kwietnia, godzina 20.00
  • Poznań, Kino Muza, 7 kwietnia, godzina 17.30

Szukając Vivian Maier
Reżyseria: John Maloof, Charlie Siskel
Scenariusz: John Maloof, Charlie Siskel
Dystrybucja: Gutek Film
W kinach od 9 maja 2014 roku

Dodaj komentarz