• 2014-04-02

Night in Calisia na bis w Filharmonii Kaliskiej

25 kwietnia w sali koncertowej Filharmonii Kaliskiej odbędzie się koncert zdobywców nagrody Grammy, w którym będzie można usłyszeć utwór Night in Calisia.

„Night in Calisia na bis" (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Night in Calisia na bis" (źródło: materiały prasowe organizatora)

Historia Night in Calisia zatoczyła koło. Od premierowego wykonania utworu w dniu 19 czerwca 2010 roku, poprzez polską premierę płyty w listopadzie 2012 roku, wydanie płyty w USA w sierpniu 2013, nagrodę Grammy otrzymaną 26 stycznia 2014 roku… do ponownego występu w Kaliszu.

Night in Calisia na bis – będzie to powtórne wykonanie kompozycji oraz powtórny występ tuż po koncercie, który odbędzie się 24 kwietnia na Gali Wręczenia Nagród Akademii Fonograficznej Fryderyk 2014.

(…) gigant światowego jazzu Randy Brecker, kolejna znakomita kompozycja Włodka Pawlika, jego świetne Trio i duma, że to właśnie w Kaliszu, z okazji jubileuszu 1850-lecia miasta mamy światowe prawykonanie (…). Jeszcze rok temu, siedząc z Włodkiem na świnoujskiej plaży dyskutowaliśmy o pomysłach i inspiracjach do mającego powstać dzieła. Muzyka, którą Włodek Pawlik stworzył jest w moim odczuciu bardzo piękna, pełna emocji i kontrastów. Jestem przekonany, że i Państwu przypadnie ona do gustu. Zapraszam serdecznie na koncert, pozostając w przekonaniu, że jest to jeden z najdonioślejszych projektów muzycznych jakie powstały w Kaliszu w ciągu ostatnich lat (…)

Adam Klocek

Wykonawcy:

  • Randy Brecker – trąbka
  • Włodek Pawlik Trio
    Włodek Pawlik –  fortepian
    Paweł Pańta –  kontrabas
    Cezary Konrad – perkusja
  • Orkiestra Filharmonii Kaliskiej
  • Adam Klocek –  dyrygent

Night in Calisia na bis
25 kwietnia 2014 roku, godz.19.30
Sala Koncertowa Filharmonii Kaliskiej
Kalisz

Dodaj komentarz