Hrabal/100 na setne urodziny pisarza

28 marca minęła setna rocznica urodzin Bohumila Hrabala. Z tej okazji Czuły Barbarzyńca, Czeskie Centrum, Teatr Barakah i Konfederacka 4 zapraszają na Demonstrację Literacką Hrabal/100. Wydarzenia odbędą się 2 i 3 kwietnia w Krakowie.

„Hrabal/100” – plakat (źródło: materiały prasowe)

„Hrabal/100” – plakat (źródło: materiały prasowe)

Program wydarzenia:

  • 2 kwietnia, godz. 19.00 – restauracja Konfederacka 4

Premiera książki Tomáša Mazala Praga z Hrabalem (oraz podróż śladami pisarza po Czechach i Morawach) i spotkanie z autorem Tomášem Mazalem oraz tłumaczem książki Jakubem Pacześniakiem. Podróżowanie po tropach Hrabala to idealny sposób na odkrywanie innej strony Pragi, a przewodnik Mazala to nie tylko opowieść o mieście, ale przede wszystkim o tworzeniu, literaturze, przyjaciołach i codziennym życiu Hrabala. Książka została wydana przez wydawnictwo Czuły Barbarzyńca Press.

  • 3 kwietnia, godz. 19.00 – Teatr Barakah, ul. Paulińska 28

Spektakl Via Hrabal oraz wernisaż wystawy zdjęć Hrabala

Hrabalolodzy Tomáš Mazal oraz Václav Špale zaprezentują spektakl multimedialny poświęcony życiu i twórczości Hrabala. Autorzy przedstawienia znajdują w twórczości i życiu Hrabala inspirację do budowania poetyckiej narracji opartej o kolaż dokumentów, fotografii, refleksji i tekstów pisarza. Obiekty związane z Hrabalem zostaną na oczach widzów zaanimowane oraz zarejestrowane za pomocą kamer. Obrazy powstające przy zapisie wideo będą jednocześnie przenoszone na ekran projekcyjny.

Przedstawienie multimedialne Via Hrabal zostanie połączone z wystawą zdjęć Hrabala, grafik, plakatów teatralnych, ilustracji książkowych i okładek książek. Wystawa potrwa do 24 kwietnia.

Obchody Roku Hrabala wspierane są finansowo i organizacyjnie przez Czeskie Centrum.

Hrabal/100
2 i 3 kwietnia 2014 roku
Wystawa zdjęć Hrabala: do 24 kwietnia 2014 roku
Kraków

Dodaj komentarz