Agnieszka Łapka z kwiatami polskimi w Ateneum

Od 4 kwietnia w Śląskim Teatrze Lalki i Aktora Ateneum w Katowicach będzie można oglądać wystawę prac Agnieszki Łapki pt. Kwiaty polskie.

Autorka pracy: Agnieszka Łapka (źródło: materiały prasowe organizatora)

Autorka pracy: Agnieszka Łapka (źródło: materiały prasowe organizatora)

Agnieszka Łapka jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach; dyplom z malarstwa obroniła w 2008 r. w pracowni prof. Zbigniewa Blukacza. Swoje prace prezentowała na wielu wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą, m.in.: podczas Dni Litwy na Górnym Śląsku zorganizowanych przez Filharmonię Śląską, dwukrotnie w Muzeum Sztuki Nowoczesnej podczas Triennale Plakatu w Japonii, dwukrotnie w Muzeum w Stalowej Woli na wystawie zatytułowanej Autoportret, na Biennale Plakatu Polskiego w katowickim BWA, podczas 19. Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych w Legnicy Promocje 2009 oraz w Zamku Sieleckim w Sosnowcu. Miała również wystawy indywidualne, m.in. w katowickim SARP-ie, w tyskiej Galerii Strefart czy w Skupie Kultury. Najważniejsze osiągnięcia to I nagroda w konkursie Dolina Kreatywna zorganizowanym przez TVP Warszawa w 2008 r. oraz wyróżnienie w 19. Ogólnopolskim Przeglądzie Malarstwa Młodych w rok później.

Drugą pasją Agnieszki Łapki jest śpiew. Porusza się w ponad trójoktawowej skali wokalnej o rzadkiej i charakterystycznej barwie. Technikę śpiewu kształci pod okiem śpiewaczki klasycznej, Martyny Kalus, z Zespołu Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia. Uczestniczyła w wielu prestiżowych imprezach muzycznych (m.in.: Rawa Blues Festival w Katowicach, Bohema Jazz Festival w Olsztynie, Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym), wystąpiła na Międzynarodowym Seminarium Europejskich Telewizji Publicznych EBU w Wenecji oraz na Ceremonii Otwarcia Międzynarodowej Konferencji Telewizji Publicznych INPUT w Warszawie. Koncertuje również w Niemczech i Czechach.

Agnieszka Łapka, Kwiaty polskie
Wernisaż: 4 kwietnia 2014 roku, godz. 18.00
ul. 3 Maja 24
Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum w Katowicach

Dodaj komentarz