• 2014-04-02

Międzynarodowe Targi Książki w Białymstoku

Od 11 do 13 kwietnia w Białymstoku będą miały miejsce III Międzynarodowe Targi Książki, w których wezmą udział  wydawcy z Białorusi.

III Międzynarodowe Targi Książki w Białymstoku – plakat (źródło: materiały prasowe)

III Międzynarodowe Targi Książki w Białymstoku – plakat (źródło: materiały prasowe)

Od trzech lat Białystok znajduje się w gronie prestiżowych miast w Polsce, które organizują targi książki. To jedyne targi książki po tej stronie Wisły, wydawcy mają więc niepowtarzalną szansę, aby swoją ofertę zaprezentować w tej części Polski.

W roku ubiegłym na Targi Książki do Białegostoku przyjechało 50 czołowych wydawnictw, a targi odwiedziło blisko 15 tysięcy białostoczan. W tym roku impreza będzie nie mniej okazała, bowiem swój udział w targach zapowiedziało blisko 60 wydawnictw, a wśród nich, m.in. takie jak: Czarna Owca, Czarne, Znak, Wydawnictwo Literackie, Rebis, Zysk i S-ka, Agora S.A., Sonia Draga, Edycja św. Pawła.

W tym roku Targi Książki w Białymstoku zyskały status imprezy międzynarodowej – poza wydawcami polskimi wezmą w nich udział także wydawcy z Białorusi.

W ramach imprez towarzyszących Targom odbędą się bezpłatne warsztaty pisania reportażu, prowadzone przez reporterów – Bartosza Jastrzębskiego i Jędrzeja Morawieckiego oraz fotografa Macieja Skawińskiego. Będą miały miejsce liczne spotkania autorskie, m.in. z Grahamem Mastertonem, Szymonem Hołownią, Anną Ficner-Ogonowską, Grażyną i Wojciechem Jagielskimi, Jackiem Hugo-Baderem, Ignacym Karpowiczem i Wojciechem Góreckim.

III edycja Targów Książki w Białymstoku, tak jak w roku ubiegłym, ma szczególną oprawę, impreza odbywa się bowiem w położonym w ścisłym centrum miasta gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki. Jest to jeden z najnowocześniejszych budynków tego typu w kraju.

Organizatorem III Targów Książki w Białymstoku jest Fundacja Sąsiedzi oraz Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki.

III Międzynarodowe Targi Książki w Białymstoku
Od 11 do 13 kwietnia 2014 roku
Opera i Filharmonia Podlaska, Białystok

Dodaj komentarz