Piotr Kotlicki reprezentantem na międzynarodowym Festiwalu NordArt

Od 14 czerwca w ramach międzynarodowej wystawy Festiwalu NordArt w Büdelsdorfie swoje prace zaprezentuje Piotr Kotlicki.

Festiwal NordArt odbywa się corocznie w miesiącach letnich (od 1999) na terenach byłej odlewni żelaza w Büdelsdorf w Niemczech. Jest jedną z największych wystaw sztuki współczesnej w Europie. 250 artystów z 55-ciu krajów, wybranych przez jury, przedstawi kompleksową panoramę sztuki współczesnej.

Najlepszemu artyście NordArt zostanie przyznana nagroda warta 10.000 Euro. przewidziane są też trzy nagrody publiczności, po 1000 Euro każda. Istotnym elementem wystawy NordArt jest sympozjum, łączące różne pokolenia artystów z całego świata. Udział w nim jest wymianą refleksji na temat kondycji sztuki współczesnej i często owocuje nawiązaniem nowych kooperatyw artystyczno-kuratorskich.

Powierzchnia wystawiennicza NordArt to: była odlewnia Carlshütte ( 22.000 mkw ), PNA Wagenremise ( 400 m kw. ), a także zabytkowy park ( 80.000 mkw ) oraz miejsca użyteczności publicznej miasta Büdelsdorf. Aplikacje do tegorocznego NordArt złożyło 2957 artystów z 101 krajów.

Piotr Kotlicki, urodzony w 1972. Studia w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Obecnie asystent na Wydziale Reżyserii w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Zajmuje się malarstwem, performance, video, tworzy instalacje dźwiękowe. Wystawiał swoje prace na 16-tym Międzynarodowym Festiwalu Video w Nowym Sadzie (Serbia), na Festiwalu Madatac W Madrycie, w Ningbo Museum of Art (China), at the MS Dockville Festival in Hamburg (Niemcy), w Narodowym Instytucie Audiowizualnym w Warszawie oraz w Narodowej Galerii Sztuki Zachęta w Warszawie (wystawa pt: Splendor tkaniny).

Kuratorem NordArt jest Wolfgang Gramm.

Piotr Kotlicki, Festiwal NordArt – wystawa
Wernisaż: 14 czerwca 2014 roku, godz. 17.00
Wystawa potrwa do 12 października 2014 roku
Kunstwerk Carlshütte, NordArt 2014,
Vorwerksallee 3
Büdelsdorf, Niemcy

Dodaj komentarz