• 2014-04-01

Big Book Festival – nabór miejsc satelickich

Organizatorzy Big Book Festival w Warszawie rozpoczynają nabór partnerów satelickich na tegoroczną edycję akcji. Zgłoszenia można nadsyłać do 25 kwietnia.

Big Book Festival (źródło: materiały prasowe)

Big Book Festival (źródło: materiały prasowe)

Big Book Festival potrwa od 14 do 15 czerwca w Warszawie. Drugiej edycji towarzyszy hasło Tyłem do przodu. Celem akcji jest tworzenie nowoczesnego, miejskiego wydarzenia angażującego partnerów i publiczność. Festiwal powstaje przy współpracy ponad czterdziestu partnerów merytorycznych, literackich i technologicznych. Do grona współtwórców programu organizatorzy zapraszają także miejsca satelickie, które same zaproponują pomysł na udział w wydarzeniu.

Organizatorzy czekają na pomysły, które współtwórcy imprezy zrealizują w swoich lokalach w czasie trwania festiwalowego weekendu. Spośród wszystkich zgłoszeń wybrane zostanie dwadzieścia propozycji, które znajdą się na mapie festiwalu, a zaproponowany program będzie komunikowany jako część towarzysząca tegorocznej edycji festiwalu. Wszystkie miejsca satelickie zostaną oznaczone jako oficjalni partnerzy i miejsca festiwalowe, a także prezentowane w materiałach promocyjnych wydarzenia.

Twórcy zachęcają do przesyłania pomysłów na aktywności wpisujące się w ideę i tegoroczne hasło BBF. Może to być pomysł na spotkanie tematyczne, rozmowę z zaproszonymi gośćmi, wizytę autora, ofertę specjalną na wybrane produkty, książki, festiwalowa dekoracja, literackie menu, głośne czytanie, akcje czy zabawy z gośćmi i wiele innych.

Mile widziane są kawiarnie, księgarnie, kluby, showroomy, sklepy, a nawet salony fryzjerskie, szewskie, sklepy czy inne placówki i punkty usługowe. Rodzaj działalności nie ma znaczenia, liczą się ciekawe, nietuzinkowe pomysły.

Kalendarz naboru:

  • Propozycje należy najpóźniej do 25 kwietnia 2014. Propozycja powinna być przygotowana w formie jednostronicowego tekstu.
  • 28 kwietnia organizatorzy ogłoszą wybór 20 miejsc satelickich i poinformują wybranych partnerów.
  • Do 30 kwietnia poproszą o potwierdzenie formy udziału w festiwalu oraz przesłanie logotypów i informacji na swój temat.
  • Od 05 maja miejsca satelickie będą prezentowane w na stronie internetowej festiwalu.
  • 15 maja otrzymają materiały promocyjne (w tym program festiwalu, plakaty, ulotki festiwalowe oraz naklejki do oznaczenia miejsc).
  • Od 01 czerwca partnerzy rozpoczną kampanię promocyjną festiwalu w swoich lokalizacjach.

Big Book Festival
14 i 15 czerwca 2014 roku
Termin zgłoszeń partnerów: 25 kwietnia 2014 roku
Warszawa

Dodaj komentarz