Hansa Bellmera mała anatomia (podróży)

9 kwietnia w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce Roman Lewandowski poprowadzi wykład pt. Hansa Bellmera mała anatomia (podróży) w ramach cyklu pt. Strategie sztuki współczesnej.

Autor pracy: Hans Bellmer (źródło: materiały prasowe organizatora)

Autor pracy: Hans Bellmer (źródło: materiały prasowe organizatora)

Hans Bellmer – artysta najbardziej znany jest fotografii, rysunku oraz serii rzeźbiarskich. Uważany za klasyka surrealizmu.

Roman Lewandowski – kurator, krytyk i teoretyk sztuki, wykładowca na Wydziale Intermediów przy krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zajmuje się problematyką strategii artystycznych w szerokim kontekście medium i podmiotowości. W latach 2001 – 2002 prowadził Galerię Kronika w Bytomiu. Obecnie pracuje jako kurator w Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej w Słupsku. Jest autorem blisko 300 publikacji w czasopismach, książkach i witrynach internetowych w Polsce i za granicą (Niemcy, Kanada, Włochy, Belgia, Łotwa), a także ponad 200 wystaw w Polsce i za granicą (Dusseldorf, Bruksela, Miszkolc, Liege, Wenecja i in). Organizator sesji i sympozjów poświęconych problematyce sztuki współczesnej. W latach 2004-2006 był redaktorem naczelnym pisma Fort Sztuki.

Prowadzenie: Roman Lewandowski

Hansa Bellmera mała anatomia (podróży)
Spotkanie odbędzie się 9 kwietnia 2014 roku, godz. 17.00
Centrum Aktywności Twórczej
ul. Zaruskiego 1a
Ustka

Dodaj komentarz