• 2014-03-31

Serial Parauszek i Przyjaciele wraca na ekrany TV

Od 1 kwietnia na antenie MiniMini+ zagości druga seria polskiego serialu Parauszek i Przyjaciele.

„Parauszek i Przyjaciele” Studio Se-ma-for (źródło: materiały prasowe)

„Parauszek i Przyjaciele” Studio Se-ma-for (źródło: materiały prasowe)

Nowy serial łódzkiego Se-ma-fora o przygodach pluszowego zajączka Parauszka i jego kolorowych przyjaciół wraca na ekrany TV. Twórcy Misia Uszatka czy Przygód Misia Colargola dowiedli, że Parauszek jest godnym następcą bohaterów kultowych dobranocek.

Kolejny sezon przynosi równie ciekawe przygody małych bohaterów. Zasada pozostaje ta sama – mały Parauszek, Zajączek Usia, Łoś Łopatek, Miś Benek, Bóbr Klepek, Sroka Madzia, Wiewiórka Kitka, Lis Fredek i Wilk Waldek z Naszego Lasu przeżywają rozmaite perypetie pod okiem mądrej i dorosłej Sowy Uhu. W każdym odcinku mierzą się z nowym zadaniem, odkrywają tajemnice otaczającej ich rzeczywistości oraz uczą się tego jak być dobrym przyjacielem. Swoje problemy rozwiązują tak, by dziecięcy widzowie odnaleźli właściwe dla siebie wzorce. Przewodnikiem dla maluszków jest doświadczona Sowa, która wprowadza w każdą przygodę, radzi i komentuje, kończąc historię pouczającą puentą.

Wykonany w malowniczej i plastycznej technice animacji poklatkowej serial cieszy oko starannością wykonania. Dodatkowo – w drugiej serii pojawiają się nowe lokalizacje oraz gościnni bohaterowie. Utrzymana we współczesnej konwencji tematyka łączy pełne ciepła i humoru opowieści o codziennych problemach z dziecięcym światem zabaw. Zwierzątka odgrywają przedstawienie teatralne, sprzątają las, organizują konkurs piosenki, bawią się w Indian i wybierają wodza czy wreszcie malują pisanki w odcinku wielkanocnym.

Pierwsze 13 odcinków miało swoją premierę we wrześniu 2013 w najpopularniejszej stacji skierowanej do dzieci przedszkolnych MiniMini+. Jak się okazało, dzielny i przedsiębiorczy zajączek podbił serca polskich przedszkolaków.

Chcieliśmy, by nasze dzieci miały swoich polskich, dziecięcych bohaterów, tak jak my mieliśmy Uszatka, Filemona czy Colargola. Cieszymy się, że Parauszek zyskuje coraz większą popularność, bo oznacza to, że osiągnęliśmy swój cel, a nasze produkcje w niczym nie ustępują zagranicznym serialom.

– Zbigniew Żmudzki, prezes studia Se-ma-for

I rzeczywiście. Parauszek i Przyjaciele zyskał sympatyków nie tylko w Polsce. Globalnymi prawami do dwudziestu sześciu odcinków serialu zainteresował się koncern Zodiak Kids, światowy lider rozrywki dziecięcej. Po pierwszych rozmowach z nadawcami wiadomo już, że Parauszek będzie miał dwie jesienne premiery za granicą: w szkockiej telewizji BBC Alba oraz czeskiej – Ceska Televize.

Studio Se-ma-for już przygotowuje się do produkcji trzeciej serii przygód Parauszka i Przyjaciół. Jeśli Polski Instytut Sztuki Filmowej zdecyduje się na dofinansowanie, zdjęcia ruszą już w maju. Oznacza to, że wiosną 2015 sympatyczni przyjaciele znów zawitają w domach polskich dzieci z kolejnymi przygodami.

Premiera serialu Parauszek i Przyjaciele
1 kwietnia 2014 roku, godzina 11.40
Stacja MiniMini+

Dodaj komentarz