Marcin Harlender z antyornamentami w Entropii

Od 11 kwietnia w Galerii Entropia we Wrocławiu będzie prezentowany performans Marcina Harlendera pt. Antyornamenty.

Na zdjęciu: Marcin Harlender, fot. MJ (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na zdjęciu: Marcin Harlender, fot. MJ (źródło: materiały prasowe organizatora)

Notoryczne powtarzanie, że sztuka nie zdobi bowiem zdobić nie może wydawać się może nudne jednak świadomość, że to właśnie działalność artystyczna stanowi o całym społecznym krwioobiegu, ba – jest niemal jego rdzeniem wciąż zdaje się być w fazie noworodka.

Antyornamenty to malarstwo bardzo prymitywne, niekiedy wręcz prostackie. Często zdaje się być niedokończone. Jeśli szukać tu śladów subtelności czy wyrafinowania, to raczej w sferze, którą zwykliśmy określać jako pozamalarską. A jednak z tego też się składa malarstwo. W końcu istotę sztuk wizualnych stanowi przecież to , co niewidzialne…

Marcin Harlender

Marcin Harlender (ur. 1959) – malarz, performer, twórca instalacji, happeningów, teoretyk sztuki, od lat zajmuje się analizą bezpośrednich oddziaływań obiektów sztuki na świadomość ich odbiorcy w przestrzeni galeryjnej jak i poza nią. Artysta totalny i zdeterminowany sztuką. Studiował na PWSSP we Wrocławiu (1982-1989 i 1991-1992), dyplom w pracowni prof. Konrada Jarodzkiego (1996, ASP Wrocław). Na przełomie lat 80. i 90. autor i uczestnik wielu działań i akcji artystycznych w przestrzeni miejskiej Wrocławia. Autor kilkudziesięciu wystaw i wystąpień indywidualnych. Współpracuje z Galerią Entropia od 1988 r.

Marcin Harlender, Antyornamenty
Otwarcie wystawy: 11 kwietnia 2014 roku, godz. 19.00
Wystawa potrwa do 22 kwietnia 2014 roku
Galeria Entropia
ul. Rzeźnicza 4
Wrocław

Dodaj komentarz