Małgorzata Malwina Niespodziewana o złych kobietach

Od 4 kwietnia w Jan Fejkiel Gallery w Krakowie będzie można oglądać wystawę prac Małgorzaty Malwiny Niespodziewanej pt. Złe.

Małgorzata Malwina Niespodziewana, „Bal”, 2013 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Małgorzata Malwina Niespodziewana, „Bal”, 2013 (źródło: materiały prasowe organizatora)

W Jan Fejkiel Gallery Małgorzata Malwina Niespodziewana wystawiała już trzykrotnie. Wystawa pod tytułem Złe jest rozwinięciem pokazu sprzed trzech lat pt. Bajki, gdzie artystka w ramach grafiki warsztatowej proponowała różne ujęcia formalne. Obok konwencji figuratywno-ilustratorskich posługiwała się językiem znaku i graficznej metafory. Na dzisiejszej wystawie znajdą się ostatnie rysunki artystki, jak i ponad trzymetrowa ilustracja oraz trójwymiarowe leporello. Prace przedstawiają złe kobiety: macoszki, matki, córki czy postaci literackie: Jagnę i Balladynę.

Małgorzata Malwina Niespodziewana ur. w 1972 roku. Dyplom z wyróżnieniem nagrodzony Medalem Rektora uzyskała na Wydziale Grafiki ASP w Krakowie w roku 1998. Jest laureatką stypendiów Ministra Kultury i Sztuki (1998/99), Stypendium Twórczego Miasta Krakowa (1999), Mythological Europe Revisited (Włochy), a także Mino Art Village Project w Japonii w 2002 i 2006 roku. W swym dorobku ma udział w wystawach zbiorowych oraz trzydzieści wystaw indywidualnych w Polsce, Danii, Japonii, Niemczech, Szwecji, we Włoszech. W roku 1999 zdobyła Grand Prix na Konfrontacjach Najmłodszych Artystów Krakowskich (1999), a w roku 2005 Grand Prix na Biennale Grafiki w Kaliningradzie. Artystka została zgłoszona do konkursu Paszport Polityki za rok 2004. Jej prace znajdują się w kolekcjach muzealnych w Japonii, Polsce, Rosji, Szwecji i we Włoszech. W swoich pracach łączy różne techniki artystyczne – ostatnio: grafikę, rysunek, ilustrację i komiks. Należy do artystycznej kobiecej grupy Grupa 13.

Małgorzata Malwina Niespodziewana, Złe
Wernisaż: 4 kwietnia 2014 roku, godz. 19.00
Jan Fejkiel Gallery
ul. Sławkowska 14
Kraków

Dodaj komentarz