• 2014-03-31

Eastern Boys na ekranach polskich kin od maja

30 maja premierę mieć będzie film w reżyserii Robina Campillo Eastern Boys, nagrodzony na festiwalu Toronto International Film Festival 2013 oraz weneckim festiwalu Mostra Internazionale d’Arte Cinematografica di Venezia 2013. 

„Eastern Boys", reż. Robin Campillo (źródło: materiały prasowe dystrubutora)

„Eastern Boys", reż. Robin Campillo (źródło: materiały prasowe dystrubutora)

Eastern Boys, francuski dramat, nagrodzony na Festiwalu Filmowym w Wenecji 2013 oraz na najważniejszym festiwalu filmowym Ameryki Północnej, Toronto International Film Festival 2013. Film do polskich kin wejdzie w oryginalnym tytule Eastern Boys.

Pełne wrażliwości spojrzenie na dwa przeplatające się zagadnienia: męska seksualność i emigracja z Europy Wschodniej na Zachód – w filmie Eastern Boys tworzą fascynujący efekt.

– Guy Lodge, Variety

Pochodzą z całej Europy Wschodniej: Rosji, Ukrainy, Mołdawii. Najstarszy z nich może mieć najwyżej 25 lat, wiek najmłodszego lepiej pominąć milczeniem. Całe dnie spędzają włócząc się w pobliżu dworca Gare du Nord w Paryżu. Mogą być męskimi prostytutkami. Daniel, dyskretny mężczyzna około pięćdziesiątki nie może oderwać wzroku od jednego z nich – Marka. W końcu zbiera się na odwagę i zaczepia chłopaka. Ten zgadza się przyjść do jego mieszkania. Daniel nie ma pojęcia, co się za chwilę wydarzy.

Premiera Eastern Boys
Reżyseria: Robin Campillo
Dystrybucja: Tongariro Releasing Sp. z o.o.
W kinach od 30 maja 2014 roku

Dodaj komentarz